szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Prawie sto piosenek zostało zgłoszonych do krajowych eliminacji Eurowizji 2006. Grupę finalistów, walczących o prawo do reprezentowania Polski w konkursie, TVP poda za tydzień. Jak poinformowała TVP, listę maksymalnie 15 utworów i ich wykonawców Telewizja opublikuje najpóźniej we wtorek, 20 grudnia. Wówczas zostaną też ujawnione nazwiska kilkunastoosobowej komisji konkursowej, składającej się z ekspertów z branży muzycznej.IVAN I DELFIN W NASZEJ GALERII


Wybrane utwory zostaną zaprezentowane na żywo podczas warszawskiego koncertu pt. "Piosenka dla Europy", zaplanowanego na 28 stycznia. Wówczas odbędzie się głosowanie telewidzów i głosowanie komisji, których łączne wyniki wyłonią polskiego reprezentanta.

Finał 51. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 20 maja 2006 roku w stolicy Grecji, Atenach. Żeby wziąć w nim udział, polscy reprezentanci muszą pomyślnie przejść kwalifikacje półfinałowe, które odbędą się dwa dni wcześniej.

W ubiegłym roku polskiego reprezentanta wyłoniło jury, składające się z krytyków i analityków polskiego rynku muzycznego. Wybrany przez komisję zespół Ivan i Delfin ostatecznie nie zakwalifikował się do koncertu finałowego, który odbył się w maju w Kijowie.

Przypomnijmy, że Ivan i Delfin i tym razem zgłosili chęć udziału w eleminacjach do Eurowizji.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!