szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Włodek Pawlik nominowany do Grammy

2013-12-09

inf. pras. / fot. AKPA

Włodek Pawlik nominowany do Grammy
  A A A
 

Album „Night in Calisia" polskiego pianisty jazzowego Włodka Pawlika i amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera wraz z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej został nominowany do Nagrody Grammy. To pierwsza nominacja dla polskiego jazzmana w historii tych najbardziej prestiżowych nagród muzycznych.


Pawlik to polski pianista jazzowy. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera najnowszego dzieła jazzmana, płyty „WŁODEK PAWLIK KOLĘDY POLSKIE”, która zawiera najpiękniejsze polskie kolędy w ciepłych jazzowych aranżacjach. Sponsorem tego oryginalnego dzieła zostały Kasa Stefczyka i SKOK Ubezpieczenia.

Nominowana do Nagrody Grammy płyta „Night in Calisia" miała swoją prapremierę 19 czerwca 2010 roku w Kaliszu. Dyrektor Filharmonii Kaliskiej, dyrygent Adam Klocek zamówił kompozycję u Włodka Pawlika z okazji obchodzonego w 2010 r. 1850-lecia miasta Kalisza.

Ceremonia nominacji odbyła się w Nokia Theatre w Los Angeles w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego. Album „Night in Calisia” został nominowana w kategorii „Best Large Jazz Ensemble Album" ("najlepszy album dużego zespołu jazzowego"). W tej kategorii wytypowano jeszcze cztery inne albumy, ale mówi się, że to Włodek Pawlik Trio, Randy Brecker i Filharmonia Kaliska mają największe szanse na zdobycie nagrody w kształcie małego gramofonu. Rozdanie Nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia 2014 roku.

oceń
13
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +6 [8]
teshner [2013-12-09 20:21]

I co Możdżer? Jednak nie jesteś pępkiem świata, zarozumiały kotleciarzu.

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~ja [2013-12-10 21:47]

Pan Pawlik przywraca mi wiarę w to, że polska muzyka to nie tylko nastoletnie marketingowe produkty dla gimnazjalistów, wyłaniane w smsowych głosowaniach

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Ewa [2013-12-10 08:47]

Brawo Filharmonia Kaliska!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~kielczanin [2013-12-09 22:33]

Włodek Pawlik pochodzi z Kielc. BRAAAAAAAWO WŁODEK.

odpowiedz