szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Yanni po raz pierwszy w Polsce

2014-04-09

inf. pras/fot. mat. pras.

Yanni po raz pierwszy w Polsce
  A A A
 

Yanni jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kompozytorów i wykonawców naszych czasów, światowym ambasadorem pokoju, dobrej woli i empatii. Artysta wystąpi 4 maja w warszawskiej Sali Kongresowej.

Jest bez wątpienia muzycznym fenomenem, jednym z niewielu artystów, którego muzyka przekracza granice państw, przemawiając do ludzi wszelkich ras i nacji. Urodził się w 1954 r. w Kalamacie na półwyspie peloponeskim jako Jannis Chrysomallis. Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych na studia zdobywał popularność jako klawiszowiec zespołu Chameleon (lata 1977-1984), by w 1985 r. rozpocząć karierę solową.

Yanni ma na koncie 40 Platynowych i Złotych Płyt, sprzedając ponad 25 milionów egzemplarzy swoich albumów. Płyta „Tribute" z 1997 r. pokryła się podwójną platyną, w ciągu sześciu tygodni od premiery sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy, a album „Live at the Acropolis" z 1994 r. znalazł na całym świecie ponad 7,5 milionów nabywców. Yanni zdobył dwie nominacje do nagrody Grammy: dla albumu „Dare to Dream” z 1992 r. oraz wydanego rok później „In My Time”.

DVD Tribute zadebiutowało na drugim miejscu muzycznego rankingu video i zyskało status podwójnej platyny, a DVD Live At The Acropolis- aż sześciokrotną! W ten sposób, Yanni został bohaterem drugiego pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy DVD muzycznego (12 milionów na całym świecie) w historii. Jego występy w stacjach telewizyjnych w ponad 40 krajach, gromadząc na całym świecie ponad 2-miliardową widownię. Podczas swojej ostatniej wizyty w Państwie Środka, Yanni jako pierwszy artysta spoza Chin występował na żywo w chińskiej telewizji podczas gali z okazji Święta Wiosny, transmitowanej do ponad miliarda widzów na całym świecie.

Światowe trasy Yanniego z jego ponad dwudziestoletniej kariery plasują go pośród najbardziej popularnych artystów koncertowych - jego występy obejrzało ponad 5 milionów widzów. Jego serie występów w Ameryce Północnej w latach 1995, 1998 i 2003-2005 za każdym razem plasowały się w pierwszej dziesiątce największych tras koncertowych w rankingach Performance Magazine i Pollstar. W nowojorskiej Radio City Music Hall wyprzedało się aż dziesięć koncertów Yanniego z rzędu. na Akropolu i Kremlu, w Taj Mahal, Zakazanym Mieście w Pekinie czy na otwarciu najwyższego na Ziemi wieżowca Burdż Chalifa w Dubaju.

Yanni wciąż daje koncerty na całym świecie, wyprzedając do ostatniego biletu. Podczas swoich podróży, wciąż działa na rzecz dzieci, muzyki i edukacji w krajach, które odwiedza. Został ambasadorem NASA i jako pierwszy nawiązał współpracę z jedną z największych międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody, WWF (World Wildlife Fund). Utwór Yanniego „Aria” został skomponowany do wielokrotnie nagradzanej reklamy linii lotniczych British Airways. Po dzień dzisiejszy, jest to najbardziej rozpoznawalnych i najdłużej nadawanych reklam. Utwory greckiego kompozytora nadal są także wzorcem telewizyjnego podkładu muzycznego, zwłaszcza do wydarzeń sportowych: Igrzysk Olimpijskich, Super Bowl, Tour De France czy PGA Golf Championships. Kompozytor należy także do śmietanki towarzyskiej show businessu. Jego partnerkami były m.in. Barbra Streisand i gwiazda serialu „Dynastia” Linda Evans.

Światowa trasa Yanniego w latach 2013-2014 jest zupełnie nowym widowiskiem. Europejska część światowego tournee rozpoczyna się wyprzedanym koncertem w słynnej londyńskiej Royal Albert Hall 24 kwietnia 2014. Yanni wraz ze swoją międzynarodowej sławy orkiestrą zaprezentują ulubione utwory publiczności z całego okresu kariery oraz fragmenty najnowszych albumów Truth of Touch (2011) i Inspirato (2014).

4 maja 2014, godz.19.00, Sala Kongresowa, Warszawa
Ceny biletów: 320 zł, 250 zł, 200 zł, 150 zł, 120 zł
Bilety do nabycia w eBilet i Empikach na terenie całego kraju

oceń
4
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~Ania [2014-04-23 12:15]

Mam bilety!! Polecam świetny zespól, wspaniała muzyka!!!

odpowiedz

Ocena: +5 [7]
~Fan :) [2014-04-14 18:10]

Już mam 3 bilety w 1 rzędzie :D MÓJ WYMARZONY KONCERT !

odpowiedz

Ocena: -7 [7]
~Aafje [2014-04-09 22:50]

czy zdajecie sobie sprawe jak prosto was mozna zlokaliizowac? wystarczy wejsc na przyklad tu onetrack.pl wstukuje twoj numer i gdy masz wliaczony teilefon od razu widac gdzie jesteis huzara drozej

odpowiedz

Ocena: -7 [7]
~sniezka [2014-04-09 21:54]

czy zdajecie sobie sprawe jak prosto was mozna zlokalaizowac? wystarczy wejsc na przyklad tu politrack.pl wstukuje twoj numer i gdy masz wlaaczony tealefon od razu widac gdzie jesteas gmerac dzwony

odpowiedz