szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

Katy B - Little Red

W stronę mainstreamu
2014-02-12, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Z dziewczynki z londyńskiej ulicy, która patrzyła na nas z okładki debiutu "On a Mission", Katy B stała się kobietą glamour w blasku reflektorów.


Z wiekiem człowiek robi się wygodniejszy. Potrzebuje odrobiny luksusu, raczej idzie z prądem niż pod prąd, a tanie piwo zastępuje zaskakująco drogą herbatą. Nie znaczy to jednak, że przestaje być sobą. Po prostu, czasem woli spokój i umiarkowanie. W takim kierunku podąża Katy B. Jej nowy album to krok w dorosłość i bardziej wygodne życie.

Nie ma co owijać w bawełnę. Drugi krążek Angielki to zdecydowany ukłon w stronę mainstreamu, szeroki uśmiech ku większej publiczności i świadomy konsekwencji flirt z popem. Innymi słowy, pojawiły się bardziej radiowe piosenki, ballady ("Crying for No Reason") i kawałki w umiarkowanym tempie. Numery elektroniczne, acz niekoniecznie taneczne ("Tumbling Down") oraz klimaty w stylu Emeli Sande ("Still") bądź Disclosure. Do współpracy 24-latka zaprosiła Jessie Ware czy Guya Chambersa, który odpowiada chociażby za "Angels" Robbiego Williamsa. Mimo wszystko, nie można jej zarzucić zdrady ideałów. Ruda Angielka wciąż ma mnóstwo ikry i wie, jak rozkręcić imprezę ("Next Thing", świetne "I Like You" zrealizowane z pomocą George'a FitzGeralda). Nadal lubi stroboskopowe rytmy, pulsujące dźwięki, imprezową energię. "Little Red" ukazuje jednak, że nie jedno ma oblicze, a co najważniejsze, że w tym nowym, "wygodniejszym", popowym wydaniu jest też naprawdę dobra i przekonująca.

Katy B chce czegoś więcej i nie ma co mieć do niej o to pretensji (choć fanów zawiedzionych, iż nie jest to skoczno-imprezowo-londyński materiał pewnie nie braknie). Nie wykonała wolty, nie zrobiła zwrotu o 180 stopni, świadomie wybrała dalszą, obiecującą drogę kariery. Z zadziornej, figlarnej dziewczyny, stała się bardziej wszechstronną kobietą, choć wciąż z problemami sercowymi.

Ocena: 4

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!