szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

25 LutegoNajnowsze wiadomości

25 Lutego Najnowsze plotki

Young the Giant - Mind over Matter

Posłuchać i zapomnieć
2014-02-02, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Young the Giant to zespół, który w teorii ma wszystko, co trzeba. W praktyce, wciąż czegoś im brakuje.

Zespół wydał właśnie drugi album "Mind over Matter", który za żadne skarby nie zapewni im wielkiego sukcesu. Jest w muzyce kwintetu z Kalifornii coś przeciętnego, niewyróżniającego się, banalnego. Nie do końca jestem jednak w stanie powiedzieć dlaczego, tak właśnie jest.

Smykałkę do pisania dobrych piosenek mają. Wiedzą, co zrobić, żeby nóżka chodziła, a głowa się kiwała. Płyta brzmi nieźle, bardziej amerykańsko niż debiut, czasem też mocniej i bardziej soczyście ("It's About Time" momentami kojarzy się z Alter Bridge). Nie jest to jednak męski, spocony rock, ale niemal klasyczne alternatywne granie, z delikatniejszymi, muśniętymi folkiem fragmentami ("Firelight"), z miejscem na produkcyjne detale i subtelną elektronikę ("Paralysis"). Są też emocje, które powinny zdobyć dziewczęce serca. Sameer Gadhia może wybitnym wokalistą nie jest, ale ma przyjemną barwę, potrafi wykrzesać z siebie ogień, a metaliczne gitary całkiem zgrabnie wypełniają przestrzeń. Energii im nie sposób odmówić, bez wątpienia jest to też przystępny materiał, a jednak "Mind over Matter" w zatrważającym tempie wylatuje z głowy.

Nie sposób się do tej płyty przywiązać. Refreny z trudem zapadają w pamięć, riffy nie sprawiają, że chcemy sięgnąć po gitarę. Mimo wszystko słucha się tego dobrze. Jestem pewna, że Young the Giant są wartościowym wykonawcą festiwalowym, brakuje im jednak charakteru, jakiejś cechy, która sprawiłaby, że nie będą po prostu kolejnym, podobnym do setek innych, indierockowym zespołem.

Jeden z zagranicznych recenzentów napisał, że "Mind over Matter" wypełniają warte posłuchania, szybko zapominane piosenki. Trudno o lepsze podsumowanie krążka.

Ocena: 3

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!