szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

6 KwietniaNajnowsze wiadomości

6 Kwietnia Najnowsze plotki

Lady GaGa - Artpop

zGaga
2013-11-21, autor: Rafi, megafon.pl
  A A A
 

Całkiem niedawno mówiono, że będzie następczynią Madonny i prawdziwą maszynką do zarabiania milionów oraz lansowania kolejnych hitów. Tyle że Lady Gaga zaskakująco szybko wyhamowała i nowy album to tego najjaśniejszy dowód.

W przeciwieństwie do wielu innych gwiazdek popu, autorka "Artpop" śpiewać naprawdę potrafi, ma kawał głosu, spory warsztat. Nie musi polegać na sztuczkach producentów z komercyjnej ekstraklasy, żeby zwrócić na siebie uwagę. Ma ten rzadki, czysto artystyczny dar. I jak w związku z tym wytłumaczyć, że na trzecim regularnym albumie nie ma żadnego kawałka, który znacznie wybija się na tle reszty? Czym wyjaśnić, że materiał nie niesie, longplay nijak nie elektryzuje?

Wydaje mi się, że odpowiedź jest dość prosta - za dużo w tym barszczu grzybów a za mało wyrazistego smaku. Gaga chce być i komercyjna, i artystyczna. Zadziorna, rockowa, ale i dyskotekowa. Wciąż wulgarna, ale równocześnie kobieca, delikatna, zmysłowa. Nie, tak się nie da, to nie działa.

Za dużo utworów brzmi jak szkice poprzednich hitów, by gdziekolwiek znaleźć jakąkolwiek nową jakość. Jeśli nawet pomoc takich tuzów jak Rick Rubin ("Dope") czy will.i.am ("Fashion!") nie pomaga, to czarno na białym widać, że coś nie zagrało.

Nade wszystko aż kole w tym brak oddechu, przestrzeni. Jakby sama Gaga była zmęczona nagraniami i tym, co robi. Kiedyś była wyjątkowa. Jej talent szedł w parze ze skandalizującą osobowością, ale i pomysłami. No i przede wszystkim były hity, był genialny produkt. Dziś została z tego zmęczona artystka. Cóż - popowy światek AD 2013 skraca przydatność co niektórych gwiazdek do bardzo krótkiego okresu.

Ocena: 2

Rafi, megafon.pl
oceń
2
3
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -1 [1]
~carpetslippers [2013-11-22 14:54]

to co napisaliscie jest żałosne i niezgodne z prawdą, przesłuchaliście chociaż ten album?

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~caro [2013-11-21 23:39]

ARTPOP na całym świecie #1... hmmm, faktycznie Gaga się skończyła :(

odpowiedz

Ocena: +3 [5]
~peter [2013-11-21 22:53]

kiedy za recenzje w polskich portalach wezmą się profesjonaliści przez duże "P"?

odpowiedz