szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

Katy Perry - Prism

Zachmurzona Kalifornia
2013-11-08, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Katy Perry może nie wyleguje się już na różowej chmurce i nie ubiera w landrynkowe stroje. Nie porzuciła jednak pogodnej Kalifornii na rzecz, dajmy na to, Rejkiawiku.

Zapowiadając "Prism" wokalistka próbowała nam dać do zrozumienia, że kategorycznie odcina się od stylistyki poprzedniej płyty. Tym razem miało być bardziej ostro, surowo, mrocznie. Może i jest, ale to co najwyżej kilka chmurek na słonecznym niebie.

Nowe piosenki Amerykanki na pewno są mniej cukierkowe, mniej "różowe", mniej krzykliwe, mniej w stylu Willy Wonki. Katy zdaje się chce być na etapie "Katy from the block". Zwyczajną dziewczyną, której czasem smutno, czasem wesoło. Naturalny, łąkowy image z okładki idzie w parze z muzyką. Bardziej pastelową, zwiewną, delikatną, dziewczęcą. Czasem Perry sięgnie po elementy urban ("Legendery", "Dark Horse"), czasem zawiruje w rytmie disco ("Birthday") i pochwali się, że słuchała ostatniej płyty Daft Punk ("International Smile"). Zadba o to, by zainteresował się nią europejski słuchacz ("Walking on Air"), ale i producent jakiejś reklamy/serialu dla młodzieży ("Unconditionally", "By the Grace of God"). Nadal umie dobierać sobie współpracowników i tworzyć potencjalne przeboje.

"Prism" to na pewno krok na przód, obiecująca zapowiedź rozwoju. Kto jednak spodziewał się rewolucji, mocno się przeliczy. To wciąż pop, kolorowy, ładny i błyszczący, jedynie bardziej subtelny, wyważony, w nieco innej tonacji.

Ocena: 3,5

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
2
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -2 [2]
~Gość [2013-11-09 20:41]

Katy zawsze będzie Sztuczną Dziewczyną bez głosu.

odpowiedz