szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

30 MarcaNajnowsze wiadomości

30 Marca Najnowsze plotki

PITZ - Tranquilizer

Jazzu flirt z post-rockiem
2013-09-24, autor: frota
  A A A
 

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni trafiła mi w ręce płyta rzeszowskiej grupy, o której nigdy wcześniej nie słyszałam, a internet wybijał mi jedynie MySpace'a.

Nieznane polskie zespoły zawsze przyprawiają mnie o lekki niepokój, bo co się stanie, kiedy po naciśnięciu „play” wskoczy mi do ucha kolejne ksero z Nirvany lub nieudana podróbka como-happysadowej mieszanki? Całe szczęście nie tym razem!

Pitz bardzo przyjemnie miesza post-rockowe klimaty, (ale bardziej te kojarzone, np. z The Samuel Jackson 5 aniżeli z Godspeed You! Black Emperor) z delikatnym popem czy nawet elementami jazzu. Doskonale radzą sobie z budowaniem klimatu i napięcia. Moim faworytem z całości już po pierwszym przesłuchania został tytułowy „Tranquilizer”, porywający powolnym budowaniem kolejnych poziomów i dokładaniem kolejnych instrumentów i przeszkadzajek. Wiele młodych zespołów gubi się w takich sytuacjach natomiast Pitz wychodzi z tej prawie ośmiominutowej potyczki bez szwanku i nie tylko zachęca, żeby do płyty sięgnąć jeszcze raz, ale aby nie opuszczała ona naszego odtwarzacza. W porównaniu do poprzednich wydawnictw formacji (m.in. „Themo”) całość poszła w bardziej wyciszoną i eksperymentalną stronę, choć nie brakuje tu momentów bardziej przystępnych, a nawet takich, do których przykleić możemy łatkę „przyjazne radiu”. Oparty na zapętleniach zaciekawia coraz bardziej i po prostu wciąga.

Na trzeciej płycie PITZa jazz flirtuje z post-rockiem, delikatny momentami pop podaje rękę muzyce eksperymentalnej. Co więcej, jedno nie przytłacza drugiego. Nie ma tu kosmicznych kombinacji, często psujących odbiór płyt, przez co trwającej trzy kwadranse całości słucha się niezwykle przyjemnie.

frota
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~fokus [2013-09-25 10:58]

Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam Polecam

odpowiedz