szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

30 MarcaNajnowsze wiadomości

30 Marca Najnowsze plotki

Naughty Boy - Hotel Cabana

Cudzoziemiec w raju komercji
2013-09-23, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Naughty Boy jest jak Kasia Nosowska. Proszę nie przecierać oczu ze zdziwienia, mam całkiem solidną tezę na poparcie tej nieco naciąganej teorii.

Kiedy słucham debiutanckiej płyty Naughty Boya, po głowie kołata mi się jedno hasło - maszynka do robienia piosenek. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnych pejoratywnych konotacji. Szczerze, jestem pod wielkim wrażaniem poziomu, na jakim stoi "Hotel Cabana". Nie chodzi o brzmienie, muzyczną innowację, liczbę i status zaproszonych gości (Emeli Sandé, Ed Sheeran, Wiz Khalifa, Bastille, Wiley). W tym zestawie nie ma słabego utworu. Shahid Khan, jak naprawdę nazywa się Naughty Boy, ma niezwykły dar do pisania melodii. Dobrych melodii. Nie genialnych, nie wiekopomnych ani porażających, ale naprawdę dobrych. No i tu zaczynają się schody i casus Kasi Nosowskiej i jej problemów z piosenki "Cudzoziemka w raju kobiet".

Dla Stanów wydaje się zbyt brytyjski, dla Zjednoczonego Królestwa pewnie momentami jest za bardzo amerykański. Dla komercyjnych stacji za mało przebojowy, dla alternatywnych rozgłośni może brzmieć zbyt popowo. Do zasłuchiwania się to zestaw za mało ambitny, a na imprezę za mało porywający. Ma facet świetne pomysły, genialne rozwiązania produkcyjne, smakowite beaty ("Think About You"), ale żaden z numerów nie powala, nie rzuca na kolana. Momentami wydaje się, że chce być Kanye Westem, a kiedy indziej... Leoną Lewis. Bywa boleśnie przewidywalny, wręcz banalny, ale kiedy indziej potrafi naprawdę zaskoczyć bogatą wyobraźnią.

Może przy okazji kolejnej płyty powinien nieco ograniczyć liczbę współpracowników, może mniej łapczywie podejść do muzyki, nie starać się za wszelką cenę pokazać wszystkiego na raz. Niewątpliwie jednak należy na Naughty Boya mieć oko. Słychać, że jest zdolny, wszechstronny i na brak pomysłów narzekać nie powinien. Musie jeszcze tylko lepiej skanalizować i rozwinąć swój talent, bo ten z pewnością ma.

Ocena: 4

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!