szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

1 KwietniaNajnowsze wiadomości

1 Kwietnia Najnowsze plotki

Haim - Days Are Gone

Przedłużanie wakacji
2013-09-23, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Pisanie o takich płytach jak "Days Are Gone" Haim sprawia, że zawód recenzenta jawi się jako najlepszy na świecie i przypomina testowanie smaków lodów.

Cóż więc jest tak nadzwyczajnego w muzycy tria? Nic! Absolutnie nic. Debiutancka płyta sióstr z Los Angeles to miłe dla ucha, pełne dziewczęcego uroku granie. Zgrabne, wpadające w ucho, ale wcale niebanalne piosenki. Nasycone słońcem, soczyste, świeże, kolorowe. Tylko tyle i aż tyle.

Wróciła moda na pop-rockowe granie i - parafrazując tytuł utworu Budgie - to największa rzecz od czasu wynalezienia mleka w proszku. Mówimy bowiem o popowych melodiach, ze świetnymi refrenami, cudownie harmonijnymi wokalami, przyjazną radiu produkcją, a jednak wzmocnione rockowym brzmieniem, zaostrzone tu i ówdzie drapieżną gitarą, czasem z niezłym kopem.

Haim najczęściej porównuje się do Fleetwood Mac. I można mieć skojarzenia z najbardziej popularnym okresem działalności formacji, z hitami śpiewanymi przez Stevie Nicks, acz fakt, że Este, Danielle i Alana mają w swym dorobku "A Hazy Shade Of Winter" bardzo przypominający wersję The Bangles nie jest przypadkowy. To właśnie tego typu muzyka. Kobieca, z pazurem, ale wprost idealna do ramówki Trójki. A słuchanie "Days Are Gone" naprawdę przypomina jedzenie lodów - nie sposób zdecydować, który smak jest najlepszy Tropikalny "Forever"? Klasyczny waniliowy "If I Could Change Your Mind"? Truskawkowy sorbet "Days Are Gone" (chyba to jednak mój ulubiony)? Czy może kawowy, dla niektórych pewnie za gorzki "My Song 5"? Wszystkie bez wątpienia sprawiają, że wakacje trwają nieco dłużej.

"Days Are Gone" to płyta do beztroskiego słuchania. Godna polecenia, czysta przyjemność.

Ocena: 4

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!