szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

29 MarcaNajnowsze wiadomości

29 Marca Najnowsze plotki

White Lies - Big TV

Sprawdzona receptura
2013-08-23, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Chyba czas pogodzić się z tym, że moda na brzmienia rodem z lat 80. się nigdy nie skończy. Grupa White Lies proponuje kolejną synthpopową wycieczkę.

Nie byłoby wielkiej przesady w stwierdzeniu, że twórcy "To Lose My Life" to jedna z najmniej oryginalnych formacji ostatnich lat. Na trzecim krążku Anglików nic się w tej materii nie zmieniło. Podobnie jak ich dryg do pisania zgrabnych, wpadających w ucho, lekko melancholijnych piosnek.

White Lies nadal pławią się w elektronicznych dźwiękach sprzed 30 lat. Przy każdym przesłuchaniu otwierającego, tytułowego nagrania w pewnym momencie zaczynam nucić "Fade to Gray" Visage. Wciąż też pojawiają się skojarzenia z Duran Duran czy Depeche Mode. W mocniejszych, bardziej rockowych fragmentach przypomnieć może się natomiast Simple Minds. Jak komuś do głowy przyjdzie The Cure, również będzie to zrozumiałe. Krótko mówiąc, White Lies niezmiennie do pozornie kolorowych, migoczących syntezatorowych krajobrazów lubią dodać nieco mroku, nostalgicznego odcienia.

Trio nie wymyśliło niczego nowego. Ani w ramach swojej działalności, ani tym bardziej w muzyce w ogóle, ale zupełnie nie przeszkadza to w odbiorze "Big TV". Nowe kompozycje są po prostu dobre. Dojrzalsze, bardziej dopracowane i naprawdę udane. W zasadzie dowolna mogłaby posłużyć za singel, choć ja wybrałabym wspomniane "Big TV" czy "Be Your Man".

White Lies może wybitnymi artystami nie są, ale znaleźli niezawodny przepis. Wyjątkowo umiejętnie osadzają przeszłość w kontekście teraźniejszości, mieszają ejtisowe brzmienia z organicznym, ciepłym wokalem i nie zapominają o emocjach. Niby prosta sprawa, ale niewielu się udaje.

Ocena: 3,5

White Lies z nowym materiałem zawitają do Polski. Jesienią grupa zagra dwa koncerty w naszym kraju - 19 listopada wystąpią w Poznaniu (Hala nr 2 MTP), a 20 listopada w Warszawie (Stodoła).

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!