szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

24 LutegoNajnowsze wiadomości

24 Lutego Najnowsze plotki

Ciara - Ciara

W pełnej krasie
2013-07-23, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Kiedy artysta tytułuje dzieło swym imieniem/pseudonimem zazwyczaj chce dobitnie dać do zrozumienia, że oto prawdziwy on/ona. Dokładnie tak jest w przypadku "Ciary".

W 2004 roku Ciara objawiła się jako niesłychanie świeże (i giętkie) zjawisko na scenie R&B. Była zadziorna, łobuzerska, ale i seksowna, kobieca. Fajnie łączyła ciepłe czarne brzmienia, z mocnym wyrazistym hip-hopem i tanecznym drygiem. Wszyscy wiele sobie obiecywali po tej wysportowanej dziewczynie, którą "namaściła" Missy Elliott. Tymczasem Ciara rozmieniła się na drobne tworząc miałke, nijakie, przesycone syntetycznymi dźwiękami i dance'owymi banałami numery. "Ciara" to swoisty powrót artystki do korzeni.

Ta płyta powinna być następcą świetnego debiutu "Goodies". To dokładnie taka Ciara, jaką lubimy. Odważna, pikantna, szerokim łukiem omijająca tandetne dyskotekowe brzmienia. Otwierający "I'm Out" z udziałem Nicki Minaj to kapitalny, połamany, nowoczesny numer, który zwiastuje zmianę na lepsze. Wokalistka nie zerwała z elektroniką, ale sięgnęła po bardziej alternatywne, niesztampowe rozwiązania. Nie boi się dźwiękowych kolaży, szatkowanych rytmów, głębokich pulsacji i nadal potrafi zmysłowo, ale i słodko uwodzić głosem. Świetnie wypada mroczne, a zarazem bardzo ładnie zaśpiewane "Keep On Lookin'" czy mocno europejskie, wakacyjne "Overdose". Z balladowych piosenek na pewno warto wyróżnić zapętlone "Where You Go".

"Ciara" jest przemyślanym, spójnym dziełem. Płytą wypełnioną dobrymi pomysłami, niepozbawioną wyobraźni, znakomicie zrealizowaną. Ciara w końcu przypomina o tym, że blisko 10 lat temu zabłysnęła nie bez powodu.

Ocena: 3,5

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
3
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~lala [2013-07-28 17:43]

Ciara the best forever :)

odpowiedz