szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

Dido - Girl Who Got Away

Prawie jak wiosna
2013-03-05, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

"Girl Who Got Away" to zaledwie czwarta płyta Angielki. Od debiutu minęło 14 lat, a od poprzedniego krążka pięć. W popowym świecie to wieczność i mało komu udaje się wybronić. Dido ma szansę, dlatego, że pozostaje sobą.

Nie goni za modami, nie stara się za wszelką cenę wspiąć na szczyty list przebojów. Stawia na siebie. Muzykę, w której czuje się dobrze. Nie znaczy to jednak, że jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Jej płyta brzmi współcześnie, a obecność Kendricka Lamara w skądinąd bardzo udanym "Let Us Move On" czy oparte na poszatkowanym rytmie ("Go Dreaming") dowodzą, że trzyma rękę na pulsie. Siłą Dido jest jednak naturalność. U niej nic nie jest na siłę, nic nie jest wymuszonego.

Śpiew wokalistki niezmiennie graniczy z ziewaniem, co na pewno nie każdego urzeka. Wciąż specjalizuje się w delikatnych, kruchych nagraniach. Nadal śpiewa o miłości i związkach. Cały czas lubi łączyć zwiewną elektronikę z ciepłym głosem. Chwilami wędruje w bardziej taneczne rejony ("Blackbird"), kiedy indziej snuje się leniwie ("Happy New Year" ). Nie stroni od akustycznych dźwięków ("Sitting On the Roof of the World"), a czasem nawet zabuja w rytmie reggae a la Sinéad O' Connor ("Love To Blame"). Wszystko to ładne, bezpretensjonalne, zgrabne, szalenie kobiece.

"Girl Who Got Away" jest trochę jak wiosna, która nieśmiało pojawia się za oknami. Jeszcze ptaki nie ćwierkają głośno, kwiaty nie rozkwitają na potęgę, a wiatr nadal podszczypuje zimnem. Jest jednak słonecznie, rześko, przyjemnie.

Anna Szymla, megafon.pl
oceń
2
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!