szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

22 ListopadaNajnowsze wiadomości

22 Listopada Najnowsze plotki

Bad Religion - True North

Dobre rokowania
2013-01-30, autor: Lesław Dutkowski, megafon.pl
  A A A
 

Jedna z piosenek na szesnastym krążku legendy melodyjnego punka nosi tytuł "Crisis Time". Ale Bad Religion żaden kryzys nie dotknął. Używając medycznego porównania, stan pacjenta jest stabilny i rokowania są dobre.

Krótkie, szybkie piosenki z mnóstwem ładnych melodii i chórków oraz teksty o sprawach poważnych. Taki od przeszło trzech dekad jest Bad Religion. Takich numerów się od nich oczekuje i takie zawsze od nich dostaje. Zaskoczeń nikt, i słusznie, nie zakłada. Pozostaje tylko kwestia, czy piosenki będą wystarczająco mocno kopać i uwodzić fajnymi melodiami. W tej materii legendarna kapela zdaje się być pomysłów studnią niewyczerpaną.

"True North" brzmieniowo to ponowie dzieło zespołu (konkretnie Bretta Gurewitza) i renomowanego producenta Joe Baresiego (m.in. QOTSA, Tool). Brzmieniowo jest więc naturalna kontynuacja tego, co znamy z bardzo udanego krążka "The Dissent Of Man" z 2010 roku. Nie ma na szesnastej płycie tak wybijających się piosenek jak "Avalon" z poprzedniego dzieła, ale jest równy, solidny materiał, ze świetną sekcją rytmiczną, a nad wszystkim dominuje charakterystyczny wokal Grega Graffina, wspomagany chóralnymi zaśpiewami. Słucha się tego przyjemnie, a energia bijąca z kawałków z pewnością i na odbiorcę przejdzie.

Bad Religion w swojej lidze od lat zajmują pozycję czołową i wciąż trzymają poziom. To godni kontynuatorzy muzycznej myśli Ramones i Stiff Little Fingers. Może nie tworzą płyt, których chciałoby się słuchać bez końca, ale bez tego zastrzyku pozytywnej energii, który dają ich piosenki, świat muzyki byłby o wiele uboższy. I smutniejszy.Lesław Dutkowski, megafon.pl
oceń
2
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~ZoltaR [2013-02-01 08:14]

świetny album, w porównaniu z poprzednim, bardziej wyrazisty i przyjemniejszy w odbiorze, polecam!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ZoltaR [2013-02-01 08:10]

świetny album, po w sumie takim se The Offspring z 2012, ale pamiętajmy ostatni album Pennywise z 2012 - MIAZGA!!!!

odpowiedz