szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

22 MajaNajnowsze wiadomości

22 Maja Najnowsze plotki

Diox/ The Returners - Backstage

Dwa kroki do przodu
2012-06-06, autor: Janek Stanisławski, WP
  A A A
 

Druga solowa płyta Dioxa to przede wszystkim ewidentny progres. Raper przygotował dla słuchaczy ciekawsze tematy, bardziej wyrobione flow i dużo lepsze bity niż na "Logice gry".

Album „Backstage” powstał bardzo szybko, bo zaledwie rok po debiucie. Nie znaczy to jednak, że był robiony w pośpiechu i na tzw. pół gwizdka. Wręcz przeciwnie. Jest to dopracowany i spójny materiał, który utwierdził mnie w przekonaniu, iż Diox jest raperem ciekawym, niekonwencjonalnym i potrafiącym zaskoczyć.

To, co rzuca się na pierwszy rzut „ucha”, to wciągające, osobiste teksty, które od razu zapadają w pamięć. Ich różnorodność sprawia, że nawet po kilkukrotnym przesłuchaniu, nie nudzą się i potrafią przykuć uwagę. Diox jest dobrym tekściarzem – wiedziałem to już po pierwszej płycie HiFi Bandy – jednak tym razem raper wspiął się o level wyżej.

To samo mogę napisać o duecie producenckim The Returners, który wyprodukował muzykę na „Backstage”. O ile, przy debiucie w ogóle nie powalili mnie na kolana, takteraz nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa. Prawie same sztosy. A jeżeli, któryś bit jest słabszy, to i tak bije na głowę przynajmniej połowę polskich produkcji. Brawo. Za bity i rewelacyjne skrecze.Tego mi brakowało wśród rodzimych produkcji. Klasycznego brzmienia, ale niepozbawionego świeżego spojrzenia i niesztampowych eksperymentów.

Cała płyta utrzymana jest na wysokim poziomie, jednak tradycyjnie wymienię swoich faworytów, a są to bez wątpienia: „Kroki” z gościnnym udziałem Pelsona, „Telefon”, „Przestępcy”, świetny storytelling „Wielki świat”, „Mnie nie interere” z Hadesen, Ostrym i RakRaczej, oraz bardzo osobisty numer „Wieczne światło”. Każdy z tych numerów mógłby być singlem. Każdy z nich powinien przejść do klasyki gatunku. Czy tak się stanie? Jestem o to spokojny.

„Backstage” to dojrzały album dojrzałego artysty. Z pewnością jeszcze nie raz zagości w moich głośnikach. Emocje, które przekazał Diox, trafiają do mnie bez pudła. Muzyka tym bardziej. Tak więc, polecam to wydawnictwo wszystkim spragnionym dobrego rapu. Nie zawiedziecie się.

Janek Stanisławski, WP
oceń
7
2
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -4 [4]
~Hades/HiFi Banda [2012-06-12 09:37]

EEEEE TAAAAMM. MOJA PŁYTA I TAK JEST LEPSZA!!!!!!!!! NOWE DOBRO TO ZŁO DZIECIAK

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~sylwia_500 [2012-06-12 08:18]

Zgadzam się z recenzją. Płytę nabyłam od razu w dniu premiery i cały czas gości u mnie w głośnikach. Polecam!

odpowiedz

Ocena: -17 [21]
~HipHopNieRozumiem [2012-06-07 17:04]

HIP-HOP DNO ZACOFANYCH, NIEMYŚLĄCYCH FRAJERÓW=DRESÓW.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +5 [5]
~AS. [2012-06-08 08:30]

ja juz sprawdzilam i podpisuje sie pod kazda uwaga w tym artykule. plyta dobra w kazdym calu!

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~js [2012-06-07 17:27]

sprawdzimy :)

odpowiedz