szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

26 MajaNajnowsze wiadomości

26 Maja Najnowsze plotki

Die Antwoord - Ten$ion

Szokująca przeciętność
2012-02-17, autor: Rafi, megafon.pl
  A A A
 

Die Antwoord niezmiennie szokują i niezmiennie przekraczają w muzyce bariery gatunkowe oraz obyczajowe. Trudno tylko zrozumieć, dlaczego tak wiele osób przyjmuje ich twórczość z zachwytem, bo grupa owszem szokuje, ale jest przy tym wybitnie przeciętna.

Czy formacja zaistniałaby na globalnej scenie gdyby nie obsceniczne klipy i tak wyrazisty image? Mam poważne wątpliwości. Można, a nawet trzeba im przyznać, że mają pomysł na siebie, ale prawdę mówiąc pomysł ten ma bardzo mało wspólnego z dobrą muzyką, a to ją przecież tutaj oceniamy.

Die Antwoord to takie gorsze The Prodigy z egzotycznymi korzeniami. Łączenie agresywnych rave'owych rytmów, impulsywnego rapowania robi wrażenie, ale na krótką metę. Po czasie zauważamy, że członkowie zespołu nie mają nic do powiedzenia, a tworzone przez nich podkłady nie mają jakieś myśli przewodniej, a są raczej zbiorem dziwnych rytmów, dodawanych do siebie tak, żeby było głośno i jak najdziwniej. W efekcie po przesłuchaniu wydawnictwa pamięta się w zasadzie tylko numery, do których nakręcono teledyski, a człowieka od tego dźwiękowego bałaganu oraz hałasu, zaczyna boleć głowa. Może i otoczka zespołu jest fajna, ale od strony muzycznej ja tego zupełnie nie kupuję.

ocena: 2Rafi, megafon.pl
oceń
2
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +2 [2]
~jytjdtyjtghj [2012-06-15 17:27]

Świetna recenzja ! Widać , że autor głęboko przeanalizował zagadnienie. Naprawdę jestem pod wrażeniem jak wszystko zostało celnie wypunktowane. Proponuję przerzucić się na tagowanie szaletów miejskich a recenzje zostawić komuś kto potrafi napisać coś więcej niż "fajny image ale głowa boli bo za dziwne". pozdro

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~ZEF [2012-03-16 19:23]

Po prostu nie rozumiesz ZEF!

odpowiedz