szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

5 KwietniaNajnowsze wiadomości

5 Kwietnia Najnowsze plotki

Adele - Live At The Royal Albert Hall

Wielka artystka
2012-01-09, autor: Anna Szymla, megafon.pl
  A A A
 

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, dlaczego Adele jest megagwiazdą, powinien obejrzeć "Live at the Royal Albert Hall". Wtedy wszystko stanie się jasne.

Angielka nie jest gwiazdką popu. Nie jest tylko dziewczyną ze świetnym głosem, ani tym bardziej show-biznesowym produktem. Jest stuprocentowa artystką. Wokalistka, która w swą muzykę wkłada całe serce. To wszystko widać na koncertowym wydawnictwie młodej Angielki. Kiedy z prawdziwym przejęciem i zaangażowaniem śpiewa o niezbyt wesołych momentach swego życia. Kiedy z nieukrywaną wdzięcznością dedykuje utwór swej wieloletniej przyjaciółce. Kiedy przy weselszych piosenkach wręcz promieniej czy w końcu kiedy łamiącym się ze wzruszenia głosem intonuje na finał genialne "Rolling into Deep". Nie potrzebuje bogatej produkcji, fajerwerków. Nawet nie wygląda szczególnie atrakcyjnie i nie chodzi o tuszę, lecz fryzurę i sukienkę, które postarzają ją o ładnych parę lat. Tak w zasadzie poza imponującą salą, nie ma tu zbyt wiele do podziwiania. Adele wystarczy jednak głos, zespół i znakomite piosenki, by porwać i zauroczyć zarówno fanów w Royal Albert Hall, jak i tych, którzy występ oglądają w telewizorze. Naprawdę, chwilami trudno nie uronić łzy, acz jeszcze trudniej powstrzymać się od śmiechu. Między piosenkami Adele jest bowiem wesołą gawędziarką. Kobietą, która z dystansem potrafi spojrzeć na swe życie, porażki, rozczarowania. Która ma poczucie humoru i niewyparzoną buzię, choć początkowo stara się nie przeklinać.

O tym, że wokalistka znakomicie radzi sobie, śpiewając na żywo można było się domyślić. Pod tym względem "Live at the Royal Albert Hall" nie jest zaskoczeniem. Dzieło ukazuje jednak, że jest jednocześnie wielką artystką i zwyczajną dziewczyną. Przede wszystkim udowadnia, że jest autentyczna i szczera, i dlatego wszyscy ją kochamy.Anna Szymla, megafon.pl
oceń
20
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~est [2012-01-11 15:31]

jedno pytanie, dlaczego w Polsce to wydawnictwo można kupić za około 95zł a w Wielkiej Brytaniii za równowartosć 75zł?

odpowiedz

Ocena: -3 [9]
~M [2012-01-11 14:11]

promowanie takich wywlok i dziwek jak rihanna jest zenujace i swiadczy o niskiej wartosci muzycznej XXI wieku.

odpowiedz

Ocena: 0 [8]
~Gosc [2012-01-11 14:10]

ogladalam ten koncert w Telewizji. Super kobieta, ze wspanialym glosem i talentem. taka tandetna Rihanna do piet jej nie dorasta, ale coz wielkim tylkiem musi zwrocic na siebie uwage.

odpowiedz

Ocena: -3 [5]
~M [2012-01-11 13:59]

Dlaczego? Może dlatego, że puszczają ją w tv, w radiu... Ile jest zespołów, których nigdy nie zobaczyliście w tv, nie usłyszeliście w radiu i nigdy nie zobaczycie, nie usłyszycie. Stacje radiowe, telewizyjne nie mają kasy by puszczać wszystkiego co jest tworzone, wszystkich zespołów, to niemożliwe, dlatego w tv i radiach leci tylko mała cząstka muzyki. Gdyby nie Adele była puszczana w tv czy radiu, tylko inna piosenkarka, to by ta inna była znana, a jest tyle świetnych zespołów, których nigdy nie usłyszycie, ci co ograniczają się tylko do tego co leci komercyjnie wszędzie na okrągło.

odpowiedz

Ocena: +11 [11]
~tyta [2012-01-11 13:51]

nawiazuje do muzyki z lat 60 i 70, a ta byla najlepsza. wokal dziewucha ma cudny . i dobrze iz pojawil sie ktos taki.

odpowiedz

Ocena: +5 [7]
~gralla [2012-01-11 13:48]

cos wspanialego , ten glos iten repertuar . to jakbym wmlodosc swa wskoczyla. piekna ona cala.

odpowiedz

Ocena: +8 [8]
~tomek [2012-01-11 13:45]

cala tajemnica to dobry głos i dobre kompozycje bez napinania i milkiego snobizmu

odpowiedz

Ocena: +11 [13]
~luna [2012-01-11 13:10]

ADELE JEST PO PROSTU NIESAMOWITA

odpowiedz