szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

17 WrześniaNajnowsze wiadomości

17 Września Najnowsze plotki

Kazik Na Żywo - Bar La Curva/Plamy Na Słońcu

Udany powrót
2011-12-03, autor: Tomasz Jarka, megafon.pl
  A A A
 

Kazik Staszewski, po dwunastu latach powraca z płytą swojego najostrzejszego projektu. Płytą równą, nie tak inną jak można było się spodziewać, i co najważniejsze, wytrzymującą porównania z dotychczasowymi.

Kilka lat temu, Kazik zapytany, o powody rozwiązania zespołu, powiedział, że nie miał ochoty nagrywać kolejnej płyty ze "szczekającym wokalem i walącymi gitarami". Mając to na uwadze, zastanawiałem się, ile Kaenżetu będzie w nowym Kaenżecie. Okazuje się, że sporo. Już otwierający zestaw numer tytułowy wita nas rozpoznawalnym z miejsca riffowym łojeniem i skandowanym, chóralnym refrenem "Bar la Curva". Podobnie ma się rzecz z wyraźnie punkowym "Marzenia swoje miej", "Przecięty na pół", fajnie buja też "Polska jest ważna" z dziecięcym chórem wykorzystanym w refrenie.

W repertuarze dominują utwory ostrzejsze, niemniej całość jest bardziej zróżnicowana niż poprzednie wydawnictwa grupy. Trudno sobie na nich wyobrazić zdecydowanie radośniejsze i melodyjne "Mój synku" czy singlowe "Plamy na słońcu". Z kolei "Hanna Gronkowiec walczy" za sprawą zarówno motoryki jaki i brzmienia gitar uparcie kojarzy się… Luxtorpedą, zespołem Litzy.

Najważniejsze, iż bez względu na to, czy mamy do czynienia z lżejszym czy cięższym obliczem, dostajemy towar najwyższej jakości. "Plamy na słońcu", pewnie bardziej pasowałyby do solowej płyty Kazika, ale jakie ma to znaczenie, gdy kawałek brzmi jak godny następca "12 groszy". Pięknie jedzie najcięższe w zestawie, brudne, walcowe "Nie ma boga", które spokojnie mogłoby znaleźć się na "Porozumieniu ponad podziałami". Wrażenie robi także oniryczne, z chóralno-kościelnymi zaśpiewami ponad sześciominutowe "Nikomu nie cofam poparcia". I tak można by do wyczerpania tracklisty.

Kazikowi Na Żywo udało się powrócić z klasą. Miejmy nadzieję, że zachęci to chłopaków z Illusion, którzy ostatnio także wznowili działalność koncertową, aby w końcu weszli do studia i nagrali nową płytę. Tego bym sobie w związku z nadchodzącymi świętami życzył.

Tomasz Jarka, megafon.pl
oceń
46
5
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +2 [10]
~Andy [2011-12-03 23:42]

Przestał pić?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -30 [56]
~Hektor2001 [2011-12-04 01:29]

Temu konfliktowemu i pazernemu na pieniądze Panu z przerośniętym własnym ego - PODZIĘKUJEMY. Wystarczy poczytać jak potraktował swojego wieloletniego fana który wlasnymi nakładami prowadzil w necie jego FanKlub. ŻENADA. Nigdy nie kupie jego płyty ani nie przyjde na koncert. Tacy pseudo artyści powinni odchodzić w zapomnienie. Muzycznie od lat Mr. Kazik tez nie ma nic ciekawego do zaprezentowania.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +2 [4]
~axl [2011-12-04 21:16]

Kazo czekamy na Ciebie w Toruniu

odpowiedz

Ocena: +8 [8]
~mały [2011-12-04 20:01]

Kazik dziękuję za tę płytę

odpowiedz

Ocena: +19 [25]
Łowca Debili [2011-12-04 13:52]

Staszewski to nabardziej uzdolniony i najlepszy polski muzyk, reszta mu do piet nie dorasta, ja kazdy ma wzloty i upadki, ale jego muzyka to zawsze najwyzsza liga

odpowiedz

Ocena: +6 [8]
~mlody [2011-12-04 08:39]

jak sie chce to mozna wszystko opanowac w zyciu a chopak sie postaral i ma co chcial

odpowiedz

Ocena: +2 [8]
~em [2011-12-03 22:51]

Tak jest płytka bardzo dobra, jak przesłuchałam ją po raz pierwszy to się lekko zdołowałam bo czekałam strasznie a tu klapa. Ale po szerszych oględzinach stwierdzam, iż KNŻ powrócił ! aaaaa... ;)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź