szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

17 PaździernikaNajnowsze wiadomości

17 Października Najnowsze plotki

Power Of Trinity - Loccomotiv

Proszę wsiadać i zapinać pasy
2011-11-15, autor: Grzegorz Brandt, wp.pl
  A A A
 

Dawno, naprawdę dawno nie pojawiła się płyta, którą zanim przesłuchałem do końca, umieściłem w swoim Top 10 tego roku. Ilość radości, dynamiczności i pozytywnych wibracji, które można zawrzeć w 12 utworach jest wręcz zaskakująca.

Zespół Power Of Trinity oraz ich dzieło "Loccomotiv" to dynamiczne połączenie muzyki rockowej i reggae. Wydaje się trudne do zrozumienia, jak można takich dźwięków od razu nie pokochać. Utwór "Ding Dong", który otwiera cały zestaw od razu wprawia słuchacza w pozytywny nastrój, nastawiając optymistycznie do życia. Płyta jest jak poranna kawa w dzień, w którym mamy niewiele obowiązków. Motywujący charakter poszczególnych utworów, oraz niesamowicie naturalnie brzmienia, sprawiają że każdy utwór jest jak kolejna dawka pozytywnie nastawiającego do świata narkotyku.

Oczywiście nie jest to jedynie szalona przejażdżka, w którą słuchacz da się wciągnąć, polubi i zapomni. Są tam utwory, nad którymi warto się zatrzymać i docenić ich ambitny charakter. "Jad" to nie łatwa, ale bardzo potrzebna kompozycja na tym krążku. Podobnie jak "Whatta Love" w wersji dubstepowej, która jest doskonałym dowodem lekkiego podejścia do tworzenia muzyki Power Of Trinity. Trudno się oprzeć wrażeniu, że właśnie tak "Loccomotiv" został stworzony. Bez komponowania na siłę, bez trudności w połączeniu poszczególnych fragmentów i bez komplikowania sobie życia niepotrzebnymi zawiłościami, które mogłyby jedynie wyhamować pędzący pociąg, jaki widnieje na okładce.

Płyta godna polecenia każdemu, nie tylko miłośnikom rocka, reggae czy podobnych gatunków. Uzależniająca pozytywizmem, pochłaniająca dynamizmem, wciągającym żywiołowością "więc na pokład wejdź, odpłyń i daj się zaskoczyć w loccomotivie nazywanej luxtorpeda…". Replay!

Grzegorz Brandt, wp.pl
oceń
12
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~julia [2012-04-25 19:32]

Zespół odkryty niedawno przez mnie, ale dawno żadna płyta nie wciągnęła mnie tak bardzo. Pozytywny mega power w polskim wydaniu :) Świetny klimat, dobre teksty, energetyzująca muzyka i wokal tworzą naprawdę uzależniającą mieszankę. Dzięki chłopcy za tą płytę :)

odpowiedz