szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

23 KwietniaNajnowsze wiadomości

23 Kwietnia Najnowsze plotki

Time To Express - Void In You

Wszystko dobrze tylko... bez sensu
2011-10-18, autor: Grzegorz Brandt, wp.pl
  A A A
 

Świetne brzmienie, bardzo dobre kompozycje, przyjemne melodie, a wszystko opakowane w elegancki, bez zbędnych dekoracji, kartonowy digipack. Wszystko zdaje się być poukładane, spójne i sprawia wrażenie po prostu dobrze nagranej, miłej dla ucha płyty… Zagłębmy się jednak trochę bardziej w album "Void In You" zespołu Time To Express.

Krążek otwiera lodowy kawałek "Ice" – spokojna kompozycja z akustyczną, bardzo przestrzennie brzmiącą gitarą. Całość bardzo przypomina łagodne kompozycje zespołu A Perfect Circle i wprowadza słuchacza w melancholijny nastrój. Niestety tutaj kończy się optymistyczne podejście do tego wydawnictwa, a rozpoczyna się mozolna i przedłużająca się droga przez bezkresną nudę i dezorientację. Dlaczego? Chociażby za sprawą "The Valley Of Unrest", którego chaos burzy nasze poczucie stabilności po pierwszym utworze. Jakoś dziwnie niewyraźnie brzmiący wokal sprawia, że trudno skupić się nad utworem. Niestety, im dalej w las tym więcej drzew. Podobnie jest z kolejnym "Alone". Nic jednak tak bardzo nie zachęca do zaprzestania odsłuchu płyty jak kompozycja "Everyone". Rzadko kiedy na tak profesjonalnie wydanych płytach można usłyszeć kawałek tak bardzo skomponowany na siłę, że aż po prostu męczy słuchacza.

Oczywiście nie można jednoznacznie wrzucić wszystkich kompozycji do jednego worka z napisem "słabe". Są tutaj także ballady "Human Dreams", "Live At The Level" czy "Pretend", które tylko dlatego, że wokalista nie stara się w nich wokalnie rozpaczać, mogą kandydować do utworów promocyjnych tego wydawnictwa.

A więc jaki jest ten album? Świetnie nagrany, bardzo dobrze brzmiący, bezkreśnie nudny i absolutnie bezsensu. Gdyby miał większe przebicie medialne podzieliłby polskie społeczeństwo podobnie jak ostatnie wydarzenia polityczne z pierwszych stron gazet.
Grzegorz Brandt, wp.pl
oceń
6
2
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~aron [2011-10-23 19:22]

żenująca recenzja...
żenująca recenzja...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sennylis [2011-10-20 21:50]

Z punktu widzenia ekonomicznego, skoro jest tyle plusów przemawiających za ta płyta co minusów to bilans winien wyjść na zero :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sss [2011-10-20 11:30]

Ciekawa recenzja. Ubawiłem się do łez:) najpierw Pan "dziennikarz" pisze ze "świetne kompozycje" potem, że "słabe i nudne". Zdecyduj się Pan! :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź