szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

7 KwietniaNajnowsze wiadomości

7 Kwietnia Najnowsze plotki

The Old Cinema - Anthems In The Open Air

Uprzejmie uprasza się o nap***nie
2011-07-30, autor: Zbigniew Zegler
  A A A
 

Nie znam chłopaków z The Old Cinema, ale po czynach wydają mi się zdolni, przyjemni i uprzejmi. Może aż za bardzo… Nawet o wykonywanej przez siebie muzyce mówią roccore, a nie metalcore, choć różnic właściwie nie ma.

Mam wrażenie, że dziś wyważenie i uprzejmość nie są w stanie przebić się przez wszechogarniająca chamówę i wciskanie bałachu. Nie twierdzę, że każdy, kto robi jakąś tam karierę – ściemnia i nic nie umie. Ale The Old Cinema chowa się ze swoimi umiejętnościami w zaciszu wielkopolskich klubów, a nie gra w całej Polsce. Nie ma parcia na szkło/ papier i trwa w przekonaniu, że ich (całkiem przyzwoita) muzyka poradzi sobie sama. Otóż… może się tak zdarzyć, ale niekoniecznie.

Już na EP-ce sprzed czterech lat pokazali się z dobrej strony. Rzecz wyprodukował Litza, dziś bardziej kojarzony ze składem Luxtorpeda, niż – tak jak wtedy – z Arką Noego. Dużą płytę poznaniacy nagrali już w nowodworskim Jet Studio. Co w żaden sposób nie wpłynęło na brzmienie czy umaszczenie aranżacyjne. Nadal jest dość ostro z bardzo melodyjnymi fragmentami nie zawsze w refrenach. Urozmaicone są też pozawokalne elementy „Anthems In The Open Air”. Momentami muzycy popisują się wręcz mathcore’ową sprawnością, żeby w innym miejscu „popłakać” postrcokowymi gitarami. A za następne parę taktów przywalić konkretną metalową młócką. I o ile nad śpiewem (szczególnie tym łagodniejszym, w którym nie wolno sobie pozwolić na fałsze) Chupa mógłby jeszcze trochę popracować, to od instrumentalistów nie można wymagać wiele więcej. Już są bardzo w porządku.

Nie chcę wykazywać wyższości amerykańskiego i zachodnioeuropejskiego szołbizu nad polskim, ale w Niemczech albo Kalifornii The Old Cinema byliby z tym materiałem może nie gwiazdami, bo niektóre kompozycje są jeszcze dość toporne (co może wynikać z braku ogrania na żywo), ale spokojnie mogliby grać supporty przed Atreyu, Sonic Syndicate czy Unearth.

A tu nawet nie ma im kto płyty wydać…
Zbigniew Zegler
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Kino [2012-05-21 14:43]

Gdzie mogę kupić tą płytę . ?! :D :)

odpowiedz