szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

19 KwietniaNajnowsze wiadomości

19 Kwietnia Najnowsze plotki

Warszafski Deszcz - PraWFDepowiedziafszy

Kapuśniaczek, nie ulewa
2011-06-22, autor: Rafi, megafon.pl
  A A A
 

Udostępnione przed premierą nagrania, czyli numer tytułowy oraz kapitalny singel "Gdzie tamte dziewczyny?" zwiastowały płytę, która potężnie wstrząśnie rapową sceną. Niestety, reszta materiału nie sprostała oczekiwaniom.

Trzeci wspólny album Numera i Tedego ma ogromny atut w postaci warstwy muzycznej. Większość bitów wyprodukował sam Tede, a ocenić je można na szkolną piątkę. Świetne brzmienie, groove, dobra selekcja sampli, udane linie bębnów. Jest czego słuchać, jest się czym cieszyć, jest co chwalić. Klasyczne podejście do hip-hopu, bez oglądania się na najnowsze trendy i ucieczki w plastik.

Niestety w ślad za produkcją, nie poszły na "PraWFDepowiedziafszy" teksty oraz sam rap, za który odpowiadają Tede i Numer Raz. Panowie mają ogromne doświadczenie, są weteranami sceny i należy od nich wymagać znacznie więcej. Tede męczy słuchacza narzekaniem na część fanów, a Numer jakoś nie może się rozpędzić. Żeby była jasność - mamy do czynienia z ludźmi, którzy poniżej pewnego poziomu nie schodzą i którzy doskonale wiedzą, o co w hip-hopie chodzi. To nie ulega wątpliwości. Szkoda tylko, że na najnowszym albumie nie w pełni utrafili z formą.

Reasumując, mamy do czynienia z płytą dobrą, a momentami rewelacyjną. Zamykające krążek "Zrobiliśmy coś ważnego" to numer, o którym będzie się mówiło latami. Paradoksalnie jednak, czegoś brakuje, coś umknęło.
Rafi, megafon.pl
oceń
3
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Jarek [2011-06-25 15:09]

Płyta na propsie, jednym słowem hip-hopowa płyta roku!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bez kitu [2011-06-25 02:58]

Polski hip hop jest fajny ale smutny i dolujacy

odpowiedz