szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

28 LutegoNajnowsze wiadomości

28 Lutego Najnowsze plotki

Lady GaGa - Born This Way

Fabryka hitów
2011-05-19, autor: Rafi, megafon.pl
  A A A
 

Po wielu miesiącach oczekiwania, pompowania balonika, w końcu doczekaliśmy się drugiego longplaya niekoronowanej królowej współczesnego popu. Zdradzę zatem już na wstępie, że Lady GaGa nadziei i oczekiwań nie zawiodła, czyniąc kolejny krok ku artystycznej nieśmiertelności.

Największym zaskoczeniem na "Born This Way" jest fakt, że Lady Gadze bliżej z nowymi piosenkami do starych dokonań Peaches czy Miss Kittin, niż tego, co prezentują jej największe konkurentki na popowej scenie pokroju Rihanny oraz Katy Perry.

Album jest wyprodukowany ultranowocześnie, zabierając pop już nie w rejony muzyki dance, delikatnego techno, lecz prawdziwego minimalu oraz electroclashu. Najbardziej klasycznie brzmią singlowy utwór tytułowy, nie bez przyczyny porównywalny do "Express Yourself" Madonny i "Bloody Mary", którzy z kolei ze względu na melodię może przypominać jeden z poprzednich hitów gwiazdy - "Alejandro".

Generalnie rzuca się w uszy to, że GaGa często używa podobnych melodii i sztuczek produkcyjnych, które znamy już z "The Fame". Tak jakby znała "Rejs" i pamiętała słowa inżyniera Mamonia, że najbardziej lubimy te piosenki, które już znamy. Czy to wada? Moim zdaniem nie. Dopóki dostajemy płytę, na której w zasadzie każda piosenka jest murowanym hitem i trzyma dobry poziom.

Lady GaGa bywa obrazoburcza, bywa wręcz do przesady oryginalna, ale nie można jej odmówić talentu. Śpiewa świetnie, ma dobre teksty, znakomitą, nowoczesną produkcję. Nic więc dziwnego, że ma też u stóp cały muzyczny świat. W pełni na to zasługuje.
Rafi, megafon.pl
oceń
5
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -6 [6]
~Misiek [2011-05-20 07:35]

gagaa
Niestety nie mogę się zgodzić.. miałem okazję przesłuchać ten album ( tak wiem.. pieractwo itp)i, ale szybko go usunąłem.. ponieważ już dawno nie byłem tak zawiedziony.. Gaga nie utrzymała poziomu, piosenki są nieciekawe.. Pewnie to kwestia gustu, mi jednak do gustu album ten nie przemówił. A szkoda, bo czekałem nie niego..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~meriwa [2011-05-20 16:51]

hit!
Kupuję to! Nie lubię Gagi, ale to zasługuje na to, żeby to kupić! podobien jak wcześniejsze płyty! Scheisse

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Fan Fatum [2011-05-19 22:11]

Cudowna okładka inspirowana "Manią Szybkości" polskiego Fatum.

odpowiedz