szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

Taylor Swift - Fearless

Słuchać bez strachu
2011-01-10, autor: Rafał Przygodny / megafon.pl
  A A A
 

Ma zaledwie 20 lat, a na koncie już ponad 8 milionów sprzedanych płyt i status wielkiej nadziei amerykańskiego popu. Kim naprawdę jest Taylor Swift?

Najkrócej mówiąc - dziewczyną z gitarą z amerykańskiej prowincji. Bynajmniej nie jest to ani zarzut, tym bardziej ironiczne kpiny. Taylor Swift nagrywa muzykę, która w Polsce nigdy nie zyskała wielkiego uznania. Country-pop, w większości akustyczny, często naiwny, ale potwornie melodyjny i chwytliwy.

"Fearless" zawiera szesnaście potencjalnych przebojów. Takich do tańca i do różańca, na posiadówkę ze znajomymi i na tło przy grillu. Nie trzeba wcale mieć kapelusza i trzódki chlewnej obok, wystarczy odrobina wrażliwości i muzycznego otwarcia, a wtedy dostrzeżemy, że Taylor Swift to bardzo przyzwoita wokalistka. W niczym nie przypomina nastoletnich gwiazd popu sprzed dekady, pokroju Britney Spears czy Christiny Aguilery. Zamiast obcisłych, skąpych strojów i śpiewaniu o imprezach po świt, Taylor stawia na banalne historyjki o chłopcach ze szkoły i nieśmiałości podczas randek. Nie budzi politowania smutnymi wywodami miłosnymi, częściej wywołuje zwyczajny, szeroki uśmiech.

Strach pomyśleć, na co jeszcze stać tę dziewczynę, gdy z wiekiem postawi na bardziej dojrzałą twórczość. Potencjał posiada ogromny. Póki co nagrywa przyjemną, nienachalną, popową muzykę z elementami country. Na tyle przebojową, by podbijać serca milionów fanów na całym świecie. I na szczęście na tyle zwyczajną, by niczym nie razić. Można słuchać bez strachu i oporów.
Rafał Przygodny / megafon.pl
oceń
2
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~owieczka [2011-01-11 14:01]

bardzo dobra płyta
to bardzo dobra wokalistka, płyty słucha się z przyjemnością, serdecznie polecam

odpowiedz