szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

1 KwietniaNajnowsze wiadomości

1 Kwietnia Najnowsze plotki

Kayah - Kayah & Royal Quartet

Spotkanie na szczycie
2010-03-19, autor: Rafi, megafon.pl
  A A A
 

Nie wszystkie muzyczne decyzje Kayah w ostatnim czasie były w pełni udane. Ta o podjęciu współpracy z Royal String Quartet okazała się jednak strzałem w dziesiątkę.


Już wspólne koncerty wokalistki z kwartetem ukazały, jak ogromny potencjał tkwi w zestawieniu jej wokalu z cudownie zaaranżowaną sekcją smyczkową. W przypadku pełnego albumu, dopieszczonego podczas wielogodzinnych sesji studyjnych, wypadło to jeszcze lepiej. Zwraca uwagę przede wszystkim to, w jak niespodziewany i oryginalny, bardzo świeży sposób zostały zinterpretowane wybrane pozycje z poprzednich płyt gwiazdy.

Nie jest to w żadnym wypadku lekko podrasowane "Greatest Hits". Kayah nie poszła na łatwiznę, nie wybrała swoich największych hitów do nagrania ich na nowo. Może i trochę szkoda, bo wspaniale byłoby usłyszeć chociażby "Na językach" czy "Jaka ja Kayah" w kompletnie nowych aranżacjach, ale z drugiej strony - nie będę narzekał, skoro powodów do radości jest dużo więcej. Ot chociażby "Testosteron", który brzmi w interpretacji Royal String Quartet z początku bardzo tajemniczo, aby w refrenie zaatakować dawką smutku tak przejmującego, że nie sposób przejść obojętnie. Ten smutek i mrok zdominowały zresztą płytę.

Emocje przepływające przez każdą kompozycję z pewnością udzielą się i słuchaczom, bo wydawnictwo prezentuję sztukę w pełni autentyczną, szczerą. I chyba na dłuższą metę jest jedną z najważniejszych płyt w dotychczasowej dyskografii Kayah.
Rafi, megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!