szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

19 LutegoNajnowsze wiadomości

19 Lutego Najnowsze plotki

Shakira - She Wolf

Shakira, mydło i powidło
2009-10-12, autor: Lola, megafon.pl
  A A A
 

Shakira to szalenie gibka istotka. Gnie się i pręży tak, że Madonnie pewnie z zazdrości wyskakuje żyłka na czole. Kolumbijka jest "sexi flexi" nie tylko fizycznie, lecz także artystycznie.

To absolutnie niesamowite jak wiele stylów i gatunków ta dziewczyna potrafiła zmieścić na płycie "She Wolf". Bollywood? Jest. Celtyckie zagrywki? Są. Electro? Naturalnie. Cygańskie klimaty. Jak najbardziej. Latino? Claro, że si. O popie, rocku i hip-hopie nawet nie wspominam. Co więcej, to wszystko oparła na tanecznych a przynajmniej bujających melodiach. Oczywiście nie brakuje najbardziej charakterystycznej dla Shakiry cechy - gardłowego śpiewu. Do niego gwiazda jednak nie ogranicza wokalnych popisów. Wzdycha, sapie, pojękuje a nawet miauczy. Na albumie sporo jest ostrych, wyrazistych bitów, ale znajdzie się też miejsce na głośną gitarę, i masę innych instrumentów. W aspekcie językowym również nie ma co liczyć na nudę, ponieważ artystka nie ogranicza się do śpiewania po angielsku.

Określenia eklektyzm czy różnorodność byłyby tu mocno krzywdzące, gdyż nie odzwierciedlają nawet w najmniejszym stopniu pomysłowości wokalistki i jej współpracowników. Gdzieś w połowie albumu staje się to nawet fascynujące. Człowiek zaczyna się zastanawiać, jaka dźwiękowa akrobacja przed nim, jaka stylistyczna wolta, i proszę mi wierzyć, niektórych rozwiązań nawet Nostradamus by nie przewidział.

Drugiego takiego przeboju, jak "She Wolf" chyba nie uda się z wydawnictwa wykroić, choć mocno elektroniczny "Men In This Town" ma pewne szanse a może także "Mon Amour", gdyby artystka chciała konkurować z Avril Lavigne. Ale nie oszukujmy się, w przypadku Shakiry, wystarczy odpowiedni teledysk i każdy numer będzie hitem.

Lola, megafon.pl
oceń
2
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~seba [2009-10-14 08:03]

genialne!!
po wczorajszym zakupieniu płyty przesłuchałem już ją z 3 razy i stwierdzam wszem i wobec, że płyta jest świetna, piosenkarka nie zawiodła i tym razem:)

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~xz [2009-10-14 06:33]

Jej spiewanie nigdy nie bedzie porazka,to cudowny glos
i piekna kobieta.Uwielbiam ja !

odpowiedz

Ocena: -2 [2]
~ktos [2009-10-13 21:31]

Ta plyta to jedna wielka porazka! Muzyka jest gorsza niz pop, teksty - lepiej sie nie zastanawiac nad ich tlumaczeniem... Czlowiek czeka na plyte... Czeka.. i co dostaje? Tak muzycznie upasc to bardziej chyba sie nie da! (Chociaz... Chylinska...) Gdzie te gitary? Gdzie ten wspanialy "ciezki" glos S.? "gratuluje" muzycznego sprzedania swojej osoby! "A mialo byc tak pieknie..."

odpowiedz

Ocena: -2 [2]
~grzesiek [2009-10-13 11:10]

beznadzieja
juz lepiej niech zostanie przy tych swoich wiejskich przyspiewkach...ta nowa piosenka jest beznadziejna..slowa takie glupie ze szok..a poza tym jej taniec to zenada!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
Annia [2009-10-13 10:44]

Uwieeeelbiam "sha wolf"
Wprowadza mnie w doskonały nastrój... Jest świetna!

odpowiedz