szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

22 MajaNajnowsze wiadomości

22 Maja Najnowsze plotki

Christ Agony - Condemnation

Czas powrotów
2009-05-08, autor: Maciek Popiołek
  A A A
 

Nie ukrywam, Christ Agony wraz z Lux Occulta i Hermh zawsze należał do moich faworytów na polskiej scenie. Poprzednie wydawnictwa Cezara (pod szyldem Christ Agony, Moon czy Union) bez wyjątku, stanowiły dla mnie nie lada gratkę i powód do niezdrowej ekscytacji. Tym bardziej na nową odsłonę flagowej formacji Cezara czekałem z niecierpliwością.Wielkie oczekiwania często są tylko wstępem do wielkich rozczarowań. Całe szczęście „Condemnation” dla fana Christ Agony zawodem być nie może. Dostaliśmy dokładnie to czego można było spodziewać się po tym zespole a nawet więcej. Nowa płyta to nic innego jak logiczne rozwinięcie stylu z poprzedzającej ją Ep-ki a także drogi zapoczątkowanej na „Elysium”. Jest tu wszystko co w pewnym momencie dało sporą popularność Christ Agony, diabelski klimat, moc melodii, specyficzny i lubiany wokal Cezara. Na dokładkę na płycie pojawia się całkiem spora ilość czystych wokali (w „Condemnation Part I” są one niesamowite), gitar akustycznych czy wreszcie elektronicznych smaczków.

Ocenianie każdego utworu z osobna w zasadzie nie jest potrzebne, ta płyta to monolit, słucha się jej od początku do końca jako całości, dzieła skończonego i dopracowanego w każdym calu. Jakimś sobie tylko znanym sposobem przyciąga na długie godziny, przykuwa uwagę i nie chce opuścić odtwarzacza. W uszy rzuca się naprawdę dobra, potężna i klarowna produkcja (być może dla niektórych będzie ona nazbyt czysta). Dla mnie jest ona niezaprzeczalnym atutem.

Świetnie, że Christ Agony powraca w takim stylu. W ostatnich latach jesteśmy świadkami wielkich reunionów zasłużonych polskich załóg: Hermh, Armagedon, Pandemonium. Każda z nich wydała ciekawy album i zdecydowanie nie zawiodła. Cóż… czas chyba na odrodzenie Lux Occulta.
Maciek Popiołek
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!