szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

6 KwietniaNajnowsze wiadomości

6 Kwietnia Najnowsze plotki

Andrzej Piaseczny - Spis rzeczy ulubionych

Niespodzianka in plus
2009-04-14, autor: Rafał Przygodny / megafon.pl
  A A A
 

Nadszedł dobry czas dla weteranów polskiego popu. Nie muszą już nic nikomu udowadniać, przez co mogą nagrywać prostą muzykę prosto z serca, bez zbędnych ozdobników.

Taki właśnie jest nowy krążek Andrzeja Piasecznego. Nagrany z pozycji człowieka, który swoje już w życiu przeszedł i ma coś ciekawego do przekazania. Niekoniecznie modnego, spisanego po to, aby podbić czołówki list przebojów. Wręcz przeciwnie, bo materiał jest nastrojowy, spokojny i pobudzający do refleksji. Piaseczny dobierając do płyty kompozycje Seweryna Krajewskiego zasygnalizował, że jest gotowy na płytę otwierającego nowy rozdział w jego artystycznym życiu. Rozdział, w którym bardziej od blichtru i tanich tekstów o miłości liczy się szczerość, więź ze słuchaczem.

Nie każdemu muszą spodobać się teksty artysty, nie każdy musi zgadzać się z jego punktem widzenia na takie kwestie jak przemijanie, miłość, przyjaźń, intymność. Piaseczny nie szuka jednak monopolu na prawdę, a otwiera tylko przed słuchaczem duszę. Z pomocą idą mu piękne kompozycje - nienachalne, melancholijne, z dobrze rozłożonymi akcentami pomiędzy poszczególnymi instrumentami. Gitary i perkusja nadają tempo, klawisze łagodzą klimat, a Piasek po prostu śpiewa. Banalne? Może i tak, ale banał bywa lepszy od sztuki robionej na siłę i tylko po to, by szokować dla samego szoku.

Fani polskiej muzyki popowej z pewnością dołożą nowy album Piasecznego do spisu swoich ulubionych rzeczy. Płyta zwyczajnie na to zasługuje, nie pozostawiając człowieka obojętnym.
Rafał Przygodny / megafon.pl
oceń
17
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +5 [5]
~natka [2010-01-26 18:07]

Takiego duetu jeszcze nie było
Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski są Naj Naj Naj. Utalentowani, prawdziwi, po prostu mężczyźni z klasą. Nikt nie ma takiego talentu muzycznego jak Oni Są Niepokonani!!!

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~kati [2009-11-04 18:36]

hurrr...a
Piaseczny i Krajewski to najbardziej trafiony tandem ostatnich czasow,super muzyka,super teksty az przyjemnie sie przy tym odpreza.Pozdrawiam.

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~mada [2009-04-15 00:27]

właśnie posłuchałam
właśnie wysłuchałam całej płyty i choć niektóre piosenki mi się nie podobają, to uważam że cała płyta jest bardzo udana i faktycznie budzi refleksje...

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~Drago [2009-04-14 19:48]

Ale zenada!!
Piasek to jeden z najbardziej tandetnych polskich wykonawcow! Wszyscy potrafia jeczec tylko o milosci! Normalnie na rzyganie sie zbiera jak ich w radiu slysze!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [3]
~sc [2009-04-14 21:30]

Modny?
Krol kiczu co zablysna w Eurowizji.Reprezentant swoich fanow.

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~jolka [2009-04-14 20:19]

I własnie to jest piękne!
Panie Andrzeju, bardzo mi się podoba ostatnia płyta.Muzyka Seweryna Krajewskiego ma coś pięknego i magicznego w swojej prostocie. A Pana wykonanie świetne! Brawo!!!

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~pinuta [2009-04-14 18:58]

Super!
Trzymam kciuki za powodzenie, Panie Andrzeju!

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~muonika [2009-04-14 18:47]

Jest super.
Panie Andrzeju jesy Pan niesamowitym człowiekie.

odpowiedz