szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

Gojira - The Way Of All Flesh

Potwór znów zaatakował
2008-11-04, autor: Zbigniew Zegler
  A A A
 

Są tacy, którzy wykluczają łączenie pojęć progresywny i death metal. Na szczęście nie należą do nich bracia Joseph i Mario Duplantier, szefowie francuskiej, niezwykle inteligentnej bestii zwanej GOJIRA.Oryginalne imię potwora z morskich głębin, zanim zabrali się za niego spece z Hollywood, to GOJIRA. Nieokiełznana, potężna, nierozumiejąca ludzi i trzymająca się od nich z daleka. W przeciwieństwie do wielu rockandrollowych hulaków, którzy nazwę kapeli ukradli kumplowi, albo wynaleźli przypadkiem, Joe, Mario oraz Jean Michel i Christian szukali szyldu, który jak najlepiej pasuje do ich muzyki. I trafili idealnie!

Sugestywna okładka ich czwartej studyjnej płyty uświadamia wprost jak skończy nasze ciało. Muzyka jest mocno skontrastowana z tym przekazem i zwodzi nawet najwytrawniejszych znawców metalu. Każdy kolejny utwór jest albo bardziej agresywny (bo otwierający „Oroborus” to bardziej popis techniczny z wokoderowymi wokalami niż metalowa naparzanka), albo przynajmniej bardziej zaskakujący od poprzedniego. Najfajniejsze w muzyce GOJIRY jest jednak to, że mimo kilkusekundowych flashbacków przywołujących takie nazwy, jak MORBID ANGEL, DEATH, NEUROSIS, czy CYNIC, nie sposób powiedzieć tak po prostu, że GOJIRA gra do nich podobnie.

Swoje trzy grosze do geniuszu tego Dzieła dorzucił też w fazie miksów i masteringu Logan Mader (ex-gitarzysta MACHINE HEAD), przez co za każdym kolejnym odsłuchaniem odkrywamy w „The Way Of All Flesh” coś nowego i frapującego. Podsumowując, najkrótsza recenzja tej płyty to „Na kolana!”:)
Zbigniew Zegler
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Pure Evil [2009-09-13 17:02]

Miazga
Chłopaki robią dobra robotę. Ich płyty są rewelacyjne, mistrzowskie. Polecam wszystkim którzy lubią dobra muze !! /m/ Stay Metal /m/

odpowiedz