szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

26 MajaNajnowsze wiadomości

26 Maja Najnowsze plotki

Satyricon - The Age Of Nero

Głośni, wściekli i źli
2008-10-31, autor: Zbigniew Zegler
  A A A
 

Satyr i Frost kolejny raz zaskakują. Nagrali album tak metalowy, o jakim Metallica, czy inni miotający się między koniunkturalizmem, a graniem z serca, mogą tylko marzyć!„The Age Of Nero” to powrót Satyricona wyrywającego z trzewi wrzask radości. Szybszy niż „Now Diabolical”. Bardziej wściekły niż przebojowy. Przepełniony pierwotną siłą i utrzymany w klimacie wczesnych dokonań grupy. Ale przy tym, jak najbardziej współczesny. Korzystający z doświadczeń nabytych podczas ostatnich lat i flirtów z bardziej przystępną muzyką.

Dzięki temu zapewne „The Age Of Nero” rewelacyjnie brzmi i przykuwa uwagę wielowymiarową produkcją. A po trosze pewnie i przez to, że nagraniami kierował Joe Barresi (producent płyt Tool i Queens Of The Stone Age). W pozornej lawie dźwięków można odnaleźć bardzo dużo subtelności ukrytych na dalszych planach. A przy tym wszystkim ortodoksyjni metalowcy będą sobie mogli radośnie łby pourywać podczas machania w rytm takich killerów, jak oficjalnie pilotujący album, singlowy „Black Crown On A Tombstone”, otwierający całość „Commando”, czy „Die By My Hand”.

Jednak najnowszy album Satyricona najlepiej sprawdza się słuchany w całości. Nie jest concept albumem, ale brzmi spójnie. Dlatego olejcie ssanie z netu na rzecz kupna tej płyty na CD, szczególnie, że szczęśliwcy będą mogli ustrzelić też wersję dwupłytową ze smakowitym bonusowym dyskiem wypełnionym rarytasami z wydań winylowych, CD ale japońskich, czy niepublikowanych nigdzie i nigdy. Warto.
Zbigniew Zegler
oceń
4
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!