szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

30 MarcaNajnowsze wiadomości

30 Marca Najnowsze plotki

Habakuk - Family Front

Perła w koronie Habakuka
2008-06-25, autor: Rafał Przygodny
  A A A
 

Habakuk - żywa legenda polskiego reggae, pierwszy rodzimy zespół, który wystąpił na słynnym festiwalu w Glastonbury, zaprasza nas na wyśmienitą ucztę urodzinową. Grupa uczciła swoje osiemnaste urodziny kapitalnym krążkiem, który posiada wszelkie walory, by zaistnieć daleko poza granicami Polski.Dla muzyków formacji nie ma muzycznych granic. Kilka lat temu bezkompromisowo łączyli reggae z hip-hopem. Później wzięli na warsztat, ze świetnym zresztą skutkiem, repertuar Jacka Kaczmarskiego. Teraz kolejne granice pokonują wraz z ponad dwudziestoma zaproszonymi na album gośćmi. O ile dla fanów reggae nazwiska Mikey Dreada (nieżyjący już niestety legendarny muzyk), Don Carlosa z Black Uhuru i całej brygady rodzimych nawijaczy nie stanowią żadnej niespodzianki, a co najwyżej są świadectwem szacunku, jakim darzony jest Habakuk w tym środowisku, o tyle duety z Renatą Przemyk i Muńkiem Staszczykiem zaskakują. Zaskakują w dodatku in plus, bo nic tu się ze sobą nie gryzie, lecz funkcjonuje we wspaniałej symbiozie, stanowiąc kwintesencję przesłania grupy - muzyki ponad podziałami.

O muzyce nie ma się w zasadzie co rozpisywać. To poziom i klasa jak najbardziej światowa, blisko dwie dekady obecności na muzycznej scenie mówią same za siebie. Zachwycać może też podejście do życia artystów. Oni chyba nawet w najpaskudniejszym dniu potrafią cieszyć się promykiem słońca, uśmiechem drugiego człowieka. Propagują wartości, które w tym pędzącym ciągle szybciej i szybciej świecie nie tracą na swej wadze, ale bywają czasem spychane w dal.

Habakuk na 18-lecie działalności przygotował sobie i nam wspaniały muzyczny prezent. Świadectwo dojrzałości z czerwonym paskiem!
Rafał Przygodny
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!