szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

20 MajaNajnowsze wiadomości

20 Maja Najnowsze plotki

The Kooks - Konk

Wizyta w pit stopie
2008-05-28, autor: Rafał Przygodny
  A A A
 

The Kooks mają na koncie jeden z najlepszych debiutów ostatnich lat. Teraz dołożyli do swojej historii jedną z najbardziej średnich i przewidywalnych płyt ostatnich lat.Może to i osiągnięcie, ale na pewno nie takie, którego oczekiwali czterej sympatyczni panowie z Brighton. Sami jednak są sobie winni. "Inside In/Inside Out" z 2006 roku było krążkiem nadzwyczaj udanym. Singiel zapowiadający "Konk", świetne "Always Where I Need to Be" podniósł ciśnienie nadziei do stanu przedzawałowego. Możemy jednak być spokojni o zdrowie fizyczne.

Podobne patenty melodyjne, partie gitar żywcem wyjęte z pierwszej płyty, utracona lekkość i przebojowość - tak w skrócie można opisać nową płytę zespołu. Kilka kawałków niezłych (wspomniany już singiel, a także chociażby "Shine On") daje radę i uśmiech słuchaczowi, reszta na dłuższą metę irytuje, bo też kupując "Konk" liczyliśmy przecież na coś innego niż niemal wierną kontynuację "Inside In/Inside Out".

Wcale się nie zdziwię, jeśli ten album sprzeda się na świecie w supernakładzie i będzie bił rekordy popularności. W końcu nie tylko Polacy lubią najbardziej to, co już kiedyś słyszeli. Co bardziej wymagający słuchacze będą jednak niepocieszeni.
Rafał Przygodny
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!