szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

21 MajaNajnowsze wiadomości

21 Maja Najnowsze plotki

Feel - Feel

Też to czujesz?
2007-12-18, autor: Funkyboy
  A A A
 

Kiedyś Piotr Kupicha Band, a teraz zespół Feel. Wiadomo - nazwa bardziej medialna, czyli lepiej się sprzeda. Słowo „Feel” przyniosło zespołowi szczęście. Formacja Kupichy wygrała Festiwal w Sopocie, a kompozycja „A gdy jest już ciemno” wdrapała się na szczyty list przebojów. Marzenie o scenie większej (niż festynowa) spełniło się w 100%. I dobrze, bo marzenia powinny się spełniać.

Dla mnie zespół Feel pozostanie formacją, która nagrodę w Sopocie otrzymała w niezbyt jasnych okolicznościach. W moim odczuciu utwór „A gdy jest już ciemno”, który otwiera debiutancki krążek „Feel”, pozostanie plagiatem kompozycji Carly Simon. Wiem, że powstała prawna ekspertyza, która mówi inaczej, ale na szczęście mam prawo do swojego zdania. Takie jest moje odczucie i choćby przyszło... przysłowiowych 1000 atletów i każdy zjadłby 1000 kotletów, to nic go nie zmieni. Z tego powodu słuchanie tego krążka było dla mnie zadaniem trudnym.

Uważam, że muzyka to coś więcej niż produkt – taki jak margaryna czy napój gazowany, który ma się sprzedać. Mam wrażenie, że album „Feel” jest właśnie takim produktem. Nic więcej. Nie ma w nim emocji. Moim zdaniem teksty Piotra są infantylne. Muszą takie być, bo kierowane są do konkretnego adresata. Jest nim nastolatek, który przeżywa swoje pierwsze miłości, rozczarowania, sukcesy i porażki. Nie jest to album „wysokich lotów”. Jeśli słyszeliście już „A gdy jest już ciemno”, to pozostałe numery (zawarte na płycie) Was nie zaskoczą. Na płycie znalazł się również jeden cover – „Sweet Harmony”, ale mnie wersja chłopaków ze Śląska nie porwała. Ogólnie jestem na nie.

Jednak, mimo nieprzychylnej opinii, życzę chłopakom powodzenia na muzycznej drodze, którą wybrali. Ja nie dołączę do grona ich fanów. Uważam Feel za zespół jednego przeboju, a ich muzykę postrzegam w kategoriach czysto marketingowych. Póki będzie zapotrzebowanie na takie treści, zespół będzie grał, konsumując przy okazji swoje „medialne” 5 minut.
Funkyboy
oceń
3
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!