szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

4 KwietniaNajnowsze wiadomości

4 Kwietnia Najnowsze plotki

Maria Sadowska - Tribute To Komeda

Żywioł i melancholia
2006-07-11, autor: megafon.pl
  A A A
 

"Tribute To Komeda" to piękne jazzowe dzieło. Ma w sobie żywioł i melancholię. Słychać pasję. Obcujemy z ciekawymi dźwiękami w przyzwoitym wykonaniu. Tak dobrej płyty powinna pozazdrościć Marii Sadowskiej niejedna gwiazda polskiej piosenki.

Najnowszy album wokalistki, mającej na swoim koncie m.in. współpracę z formacją Niewinni Czarodzieje, został poświęcony Krzysztofowi Komedzie. To jeden z nielicznych polskich muzyków i kompozytorów, któremu udało się odnieść sukces poza naszym krajem. Obecnie pamiętany jest głównie za sprawą przejmującej "Kołysanki Rosemary" z filmu "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego. Sadowska rozpoczyna longplay właśnie od słynnego utworu, poniekąd czyniąc go centralnym punktem swojego hołdu.

Krążek stanowi autorskie spojrzenie Marii Sadowskiej na dorobek wybitnego twórcy. Sięga ona po znane instrumentalne utwory Komedy, do których dośpiewuje napisane przez siebie teksty. Wyjątkiem są "Kattorna" i "Ja nie chcę spać" ze słowami Agnieszki Osieckiej. Wokalistka często decyduje się na tradycyjnie jazzową aranżancję ("Zapamiętaj"), innym razem korzysta z elektroniki ("Time 4 Love"), dorzucając puls funky ("Crazy Girl") czy bossa novy ("Niezmiennie"). Żywioł przechodzi w szaleństwo, nostalgia w balladę. Sadowska brzmi niezwykle dojrzale, jej głosu słucha się z prawdziwą przyjemnością. Wśród gości pojawiają się m.in. Michał Urbaniak i Jan Ptaszyn Wróblewski.

Płytą "Tribute to Komeda" Maria Sadowska z pewnością sprawiła wielką radość wielbicielom polskiego jazzu. A przy okazji wreszcie ma szansę raz na zawsze odciąć się od programu "Tęczowy Music Box", czego jej szczerze życzę.
megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!