szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

18 KwietniaNajnowsze wiadomości

18 Kwietnia Najnowsze plotki

Myslovitz - Happiness Is Easy

Warto żyć
2006-05-30, autor: megafon.pl
  A A A
 

Po dość melancholijno-psychodelicznej płycie "Życie to surfing" zespół Myslovitz łapie duży haust świeżego powietrza. Na krążku "Hapiness Is Easy" panowie eksperymentują z elektroniką, nie tracąc jednak przy tym głowy. Oni dobrze wiedzą, że i tak najważniejsza jest gitara.

Lecz longplay zaskakuje także nowymi pomysłami. Ten najważniejszy zwiastuje już sam tytuł. Mimo gorzkiej analizy rzeczywistości zza okna, materiał ma w sobie potężny ładunek optymizmu - i w słowie, i w muzyce. Gitary ("Źle mi się śni") oraz senno-kołyszące ballady ("Ty i ja i wszystko co mamy") to Myslovitz, jaki dobrze znamy. Z kolei subtelną, urzekającą elektroniką ("Gadające głowy 80-06"), dzięki Marii Peszek w roli gościa specjalnego ("W deszczu maleńkich żółtych kwiatów") i "szczęściem" jako przesłaniem kapela burzy pewien mit. Okazuje się bowiem, że masochizm nie jest i nie może być jedyną wizytówką współczesnego alternatywnego rocka.

Na nowym albumie Artur Rojek przywołuje temat szczęścia - takiego autentycznego, którego nie pokazują w telewizji. We właściwy sobie sposób filozofuje, a że wrażliwy z niego człowiek, w tekstach piosenek kapeli z Mysłowic dominuje egzystencjalizm. Dużo tutaj tematów o istocie, sensie i znaczeniu życia (m.in. "Mieć czy być", "Ściąć wysokie drzewa"). Wszystko podane w przystępnej, ciekawej formie. Rojek nie zarzuca słuchaczy pytaniami, uspokaja mówiąc krótko: "Warto". Warto żyć.

Warto również samemu przekonać się, czy aby na pewno "Happiness Is Easy".
megafon.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~krzytu [2011-08-20 20:51]

Życie to surfing to też tytuł biografii (książki) Leszka Gnoińskiego.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Ania [2010-07-04 11:33]

Kto?
Kto pisał tą recenzję? Myslo nie ma takiej płyty CD pt. "Życie to surfing". To jest piosenka z płyty "Skalary, mieczyki, neonki"... Warto sprawdzić zanim się coś napiszę na dodatek dla mediów publicznych.......

odpowiedz