szukaj w serwisie

Gor帷e tematy

gor帷e tematy


wi璚ej o...

29 MarcaNajnowsze wiadomo軼i

29 Marca Najnowsze plotki

Jet - Get Born

Recenzja Get Born
2003-11-20, autor: aka
  A A A
 

Ech! Ci m這dzie鎍y z Antypod闚 to maj werw. Mo瞠 nie wszyscy (tak jak THE VINES) zachwycaj pi瘯nym licem, ale wykrzesa rock and rollowe d德i瘯i potrafi jak nikt inny. Dlatego tegoroczna jesie nale篡 niew徠pliwie do zespo逝 JET. Prosz nie nastawia si na prze這mowe arcydzie這, karko這mne eksperymenty i ol郾iewaj帷e innowacje. 'Get Born' to solidna dawka rasowego, gitarowego grania... z odrobin "sm皻闚".

Debiut Australijczyk闚 to p造ta dla tych, kt鏎zy na jednym kr捫ku szukaj zarazem energii i melancholii. Przede wszystkim jest to jednak album, kt鏎ego podtytu powinien brzmie "Jaka to melodia?". Mi這郾icy muzycznych zagadek b璠 zachwyceni, poniewa JET ostentacyjnie i bezwstydnie czerpi z rockowych klasyk闚. Nie s to bynajmniej subtelne inspiracje, czy nienarzucaj帷e si inklinacje. W przypadku 'Get Born' mamy do czynienia z ewidentnym zrzynaniem, chwilami tak bezczelnym, 瞠 mo積a si zastanawia czy to nie plagiaty. S造szymy zatem echa (do嗆 g這郾e) 'Dirty Deeds Done Dirty Cheap' oraz kilku innych piosenek AC/DC, 'Lust For Life' IGGY'EGO POPA, 'You Really Got Me' THE KINKS, oraz gar嗆 przeboj闚 THE BEATLES. Ponadto odrobina THE WHO i T.REX. Co najdziwniejsze owe "zapo篡czenia" nie dra積i. Ch這pcy umiej皻nie opletli sprawdzone patenty we w豉sne(?) riffy, rytmiczne rozwi您ania i rozwrzeszczane wokale nadaj帷 piosenkom (wykluczaj帷 "smutasy") 鈍ie穎軼i i czadu.

Upraszczaj帷 spraw JET to wypadkowa THE VINES i THE DATSUNS, lub je郵i kto woli THE BEATLES i AC/DC. Pewnie za kilkana軼ie miesi璚y ma這 kto b璠zie o nich pami皻a, ale dzi ca豉 zbuntowana m這dzie wykrzykuje "Are you gonna be my girl?". Gdyby pozbawi p造t naprawd s豉bych ballad (z g這sem la wczesny PAUL McCARTNEY) otrzymamy energetyczn rockow pigu趾, doskona陰 na jesienne zm璚zenie i znudzenie.

Tracklista:
'Last Chance'
'Are You Gonna Be My Girl'
'Rollover D.J.'
'Look What You've Done'
'Get What You Need'
'Move On'
'Radio Song'
'Get Me Outta Here'
'Cold Hard Bitch'
'Come Around Again'
'Take It Or Leave It'
'Lazy Guy'
'Timothy'

Jet
'Get Born'
2003 Electra/Warner Music Polska
aka
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!