szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

I Colori Dell' Amore

Alicja Węgorzewska


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2014-02-25
 • Wytwórnia: Sony Music
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  4.25 /5
  [8 głosów]

  Oceń:


Alicja Węgorzewska potrafi marzyć i spełniać swoje marzenia. Jako studentka Akademii Muzycznej w Warszawie płakała słuchając arii ''Casta Diva'' z opery ''Norma'' Belliniego w wykonaniu Marii Callas. Śpiewała partie Carmen, Hrabiny w ''Damie pikowej'' Czajkowskiego, Orfeusza w ''Orfeuszu i Eurydyce'' Glucka oraz Lukrecji w ''Gwałcie na Lukrecji'' Brittena.


Występowała na prestiżowych scenach takich jak berliński Konzerthaus czy Concertgebouw w Amsterdamie. Śpiewała w koncertach galowych, ale jej dyskografia była skromna, zaledwie 3 płyty. Zadziwiła monodramem „Diva For Rent” opowiadając o tajnikach opery w przystępny sposób.

Wreszcie postanowiła zrealizować kolejne marzenie. Nagrać album, którym będzie mogła pochwalić się Davidowi Fosterowi, najlepszemu z producentów. Napisała włoskie teksty, bo to niezwykle śpiewny język, do kompozycji m.in. Bogdana Kierejszy i Tomasza Betki. Część piosenek napisała Anna Kornelia Aberg wraz z J. Lindbergiem a także Frederic Kempe , który komponuje dla szwedzkiej Divy Maleny Ernman, a jego utwory śpiewa także sama Anna Netrebko! Teksty opowiadają o życiu, rodzinie, miłości i ważnych osobach w życiu Pani Alicji. Dzięki jej interpretacjom, w niebanalnej, popowo-klasycznej produkcji i w ciekawych aranżacjach Tomka Szymusia oraz perfekcyjnie zrealizowanej muzyce, piosenki zapadają w pamięć i powodują, że nie można przestać ich nucić.

Album zrealizował Rafał Smoleń w studiu Sound & More. Masteringu dokonał legendarny Bob Katz, mistrz naturalnego i efektownego brzmienia. W nagraniu wzięło udział wielu znakomitych muzyków sesyjnych. „I colori dell’amore” to produkcja na najlepszym światowym poziomie!

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -1 [3]
~Henio [2014-02-25 14:54]

Przy Węgorzewskiej był skład opałowy, z którego Stanisław Paluch z kolegami brali węgiel, kosk i lofiks... (dla nie zorientowanych - "Miś")

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -5 [5]
~Oleśniccy [2014-02-26 14:46]

Z oper to najbardziej udany jest Straszny Dwór i Łucja z Lamermuru , osobiście najbardziej podoba mi się własnie Straszny Dwór , a z baletu tylko Gizelle . Teatromanii nie mam natomiast tylko Falstaf Sheakspear'a i Poskromienie złośnicy są do obejrzenia , reszta jest taka sobie .

odpowiedz