szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Jest zapisane

Jarek Wist


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2014-02-06
 • Wytwórnia: Agencja Verita Nostra/Warner Music Group
 • Gatunki: Blues/JazzPop
 • Ocena ogólna:

  4.54 /5
  [13 głosów]

  Oceń:


6 lutego 2014 r. ukaże się długo oczekiwana, pierwsza solowa płyta Jarka Wista. Album Jest Zapisane promuje melodyjny utwór Nieważne co powiesz, który można już usłyszeć w rozgłośniach radiowych.


Interesuje go wszystko, co związane z Włochami. Kocha ich architekturę, jedzenie a przede wszystkim muzykę. Na jego najnowszej płycie również odnajdziemy włoskie klimaty, ale planuje podbić nią nie tylko włoskie serca.

Jest zapisane – pierwszy solowy studyjny album Jarka Wista jest zwieńczeniem jego dotychczasowych doświadczeń – muzykowania w towarzystwie orkiestr, big bandów, innych solistów czy włoskich brzmień z lat 60, które są dla niego niewyczerpaną inspiracją. Lirycznemu głosowi Jarka towarzyszą barwne melodie, zbudowane na bazie sekcji rytmicznej, której sekundują akordeon, trąbka czy wiolonczela. Znajdziemy tutaj zarówno spokojne, nastrojowe ballady, jak i szybsze, dynamiczne piosenki, niekiedy nawiązujące do stylu retro-pop. Płyta, dopracowana w każdym szczególe, powstała we współpracy z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, w tym z Robertem Amirianem – producentem muzycznym, odpowiedzialnym za albumy takich artystów jak Kari Amirian, czy Fismoll, a także z Piotrem Siejką i Łukaszem Borowieckim.

Jest Zapisane to pierwszy solowy album artysty, ale nie pierwsze wydawnictwo. Jarek karierę rozpoczął wygraniem Szansy Na Sukces w 2002 roku, po której od razu rozpoczął współpracę z największymi polskimi gwiazdami. Występował na wspólnej scenie między innymi z Anną Marią Jopek, Mieczysławem Szcześniakiem, czy Varius Manx. Wystąpił także na gali Fryderyków w 2007 r. i w finale konkursu Top Trendy 2008. Później był projekt Swinging with Sinatra, w którym Jarek śpiewa niezapomniane piosenki Franka Sinatry w nowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina. Jeden z koncertów zagranych w ramach projektu wydany został w ubiegłym roku na płycie, która przez 4 miesiące utrzymywała się na liście Top 10 Empik Bestsellery – jazz, blues.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +2 [4]
~Roztropek [2014-02-07 22:18]

Odchodzę już, idę dalej, oszalej.......nieważne co powiesz..... Na kilometr wali banałem.... Kolejne disco polo?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [2]
~mała [2014-02-10 16:48]

długo oczekiwana ale tylko przez Jarka Wista

odpowiedz