szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Imperium

Hunter


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2013-11-15
 • Wytwórnia: Tune Project/Mystic Production
 • Gatunki: Metal
 • Ocena ogólna:

  4.18 /5
  [17 głosów]

  Oceń:


"IMPERIUM" to tytuł najnowszej płyty HUNTERA. Jest ona kontynuacją słowno-muzyczną "KRÓLESTWA" - ubiegłorocznego wydawnictwa, które pół roku po premierze otrzymało status Złotej Płyty.


"Imperium" nadejdzie 15 listopada i jego premiera będzie połączona z warszawskim koncertem w kinoteatrze Palladium. Wydarzenie to zostanie dodatkowo zarejestrowane z myślą o kolejnym wydawnictwie DVD. W myśl tego, że "Królestwa bywają piękne. Imperia - nigdy" - najnowsza płyta porusza wiele bolesnych i powszechnie unikanych tematów, kwestii etycznych, społecznych, obyczajowych i religijnych.

Zespół konsekwentnie, od blisko trzydziestu lat otwiera kolejne drzwi skłaniając do przemyśleń i refleksji. Opowiadając się jednoznacznie przeciwko przemocy, nietolerancji, fanatyzmowi, wszechobecnej głupocie i braku wyobraźni w sposób często przewrotny prowokuje do myślenia i zastanowienia się nad otaczającą nas rzeczywistością, zmuszając tym samym do czytania między wierszami i analizy tekstów, które sięgają dużo głębiej niż pozornie może się wydawać. Muzycznie również przekracza dotychczasowe granice łącząc i mieszając artystyczne wizje z mocą i bezkompromisowością gatunku. Z jednej strony jest więc rozwinięciem płyty poprzedniej i syntezą wcześniejszych wydawnictw a z drugiej eksperymentalną progresją w zupełnie nowe obszary muzyki. Zarówno w warstwie instrumentalnej jak i słownej będzie to najmocniejsza płyta w dorobku Huntera. Mimo nadal tak charakterystycznej dla zespołu poetyki, zabawy dźwiękiem i słowem, wieloznaczności i ukrytego sensu wiele rzeczy tym razem jest powiedziane i zagrane bardzo wprost. I to zaboli. Intencje jednak nadal pozostają niezmienne.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -1 [5]
~Yuu [2013-12-10 22:56]

Jak dla mnie płyta po prostu BEZNADZIEJNA. Żaden z tych utworów mnie nie zainteresował. Oceniłabym ją na 3/10. Absolutny samobój.

odpowiedz

Ocena: -4 [6]
~Albercik [2013-11-29 17:55]

wciągnęła mnie płyta ale ostatni utwór mnie wyleczył z tej płyty. Niektórzy to mają coś z głową nie potrafią się powstrzymać przed gadaniem o Radiu Maryja.

odpowiedz

Ocena: -3 [3]
~SamSpirytus [2013-11-16 09:51]

Płyta majstersztyk! Gratulacje! Fani są wniebowzięci!

odpowiedz