szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Lost

V8


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2012-10-12
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  4.88 /5
  [33 głosów]

  Oceń:


Debiutancka epka warszawskiej formacji V8. Na płycie zarejestrowano cztery premierowe utwory zespołu.


Utwór otwierający krążek "Lost" wali ręka w stół i mówi "Nie trać czasu, obudź się, twoje życie jest w twoich rękach!" Każdy z nas ma swoje miejsce na ziemi, każdy wcześniej czy później je odnajdzie. Piosenka zaczyna się delikatną gitarą by po chwili uderzyć z całą siłą, nie pozostawiając żadnych złudzeń z kim mamy odczynienia.

Na drugiej pozycji mamy "Little Boy Song", tekstowo to podróż przez młodzieńcze marzenia. "Każdy z nas skakał na łóżku machając głową przy dźwiękach ulubionej kapeli, teraz robimy dokładnie to samo tylko na scenie i to jest spełnienie naszych marzeń". Dodajmy do tego drapieżną gitarę, melodyjny głos, warczący, przenikliwy bas oraz perfekcyjnie zgniatającą perkusję. " Za każdym razem gdy słyszę solo w Little Boy Song wracam wspomnieniami do mojej sąsiadki która krzyczała przez okno żebym ściszył muzykę..."

Trzeci na liści utwór noszący nazwę zespołu, po prostu "V8", jest kwintesencją zamiłowań motoryzacyjnych członków zespołu. Zaczyna się od warkotu przejeżdżającej w pobliżu v-ósemki. Następnie otrzymujemy solidną porcję mięsistych riffów posiekanych chirurgicznymi cięciami perkusji. "Jadąc samochodem, przy dźwiękach V8 zawsze naciskam samoczynnie mocniej na gaz."

Płytę zamyka bardzo osobisty kawałek "Głowa". Z jednej strony jest dość prosty w swej konstrukcji, z drugiej porusza bardzo złożony problem walki dobra ze złem. W głowie każdego z nas toczą się nieustanne boje i dyskusje, czai się strach, stres czy niezliczone lęki. Ważne by wychodzić z tych potyczek z tarczą w ręku. Nigdy się nie poddawaj w walce ze złem, nigdy nie daj mu szansy na tryumf.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!