szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

To co dobre

Andrzej Piaseczny


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2012-01-23
 • Wytwórnia: Sony Music Polska
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  4.49 /5
  [78 głosów]

  Oceń:


"To co dobre", siódmy album solowy w dorobku Andrzeja Piasecznego, z jednej strony jest jawną i udaną kontynuacją "Spisu rzeczy ulubionych" – chociażby za sprawą niepowtarzalnych, wpadających w ucho i chwytających za serce kompozycji Krajewskiego.


Ale jest też płytą ze wszech miar zaskakującą – nigdy wcześniej nie słyszeliście głosu Andrzeja w takiej oprawie. Szlachetnej i surowej zarazem, z akompaniamentem, który brzmi światowo i garażowo jednocześnie. Krótko mówiąc – takiej płyty na naszym runku jeszcze nie było.

Oto w poszukiwaniu źródeł dźwięku, brzmienia naturalnego i analogowego, Piaseczny zawędrował najpierw do Anglii, a potem do Stanów Zjednoczonych. Konkretnie – do studia Waterfront w Hudson, w stanie Nowy Jork. Tam trafił pod opiekę kompozytora i producenta Henry'ego Hirscha, znanego przede wszystkim ze współpracy z Lennym Kravitzem, ale również Mickiem Jaggerem czy Madonną. Henry nie tylko zadbał o należyte brzmienie materiału, ale też powierzył gościowi z dalekiej Polski swoje własne piosenki i bardzo interesował się tym, o czym śpiewa Andrzej.

"Henry okazał się człowiekiem wyjątkowym, bardzo normalnym facetem. Zawiozłem mu w ramach upominku pakiet płyt wydanych z okazji Roku Chopinowskiego i wiesz, że codziennie, kiedy przychodziliśmy do studia, zastawaliśmy Henry'ego słuchającego Chopina? Do tego gitara na której nagrywał Kravitz, złote płyty Lenny'ego, historie o Tinie Turner czy Micku Jaggerze… To było jak film" - wspomina sesję nagraniową za oceanem polski artysta.

Nikt tu jednak nikogo nie udaje, Amerykanie nadali talentowi Andrzeja Piasecznego nowego blasku, ale nie przerobili go na swoją modłę, nie próbowali zmienić w pieśniarza stamtąd. To wciąż jest The Voice Of Poland – jeden z najlepszych, jakie mamy…

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +7 [7]
sebastian89^ [2012-01-24 13:44]

Nastrojowy ,magiczny klimat w albumie "To co dobre" .Oby tak dalej.Przepiękne ballady "Z dwojga ciał" , "Ten sam list" i "Okruchy z jesieni" , chwytne refreny w "Wiatr w skrzydła" , "O wiolonczelach" i "To co dobre, to co lepsze". I niosąca przesłanie kompozycja z magiczną muzyką Seweryna Krajewskiego z pięknym tekstem "W liniach życia". Ta płyta jest inna od poprzedniego longplaya "Spis Rzeczy Ulubionych". Zupełnie inne brzmienie ,bardziej dojrzalsze teksty ,które można nazwać już poezją ,szczególnie takie teksty jak : "Okruchy z jesieni" , "Z dwojga ciał" , "Ten sam list" i "W liniach życia". Magiczne melodie Seweryna Krajewskiego to jest to,świetna muzyka Aleksandra Woźniaka ,bardzo ciekawa melodia Kuby Chmielarskiego i zagraniczni muzycy świetne kompozycje napisali.Życzę aby ta płyta była 2x platyną tak jak wspólna studyjna płyta Andrzeja i Seweryna "Spis Rzeczy Ulubionych" wydana w 2009 roku.

odpowiedz

Ocena: +7 [9]
RaDeXxX [2012-01-16 12:17]

Jestem prawie pewien, że to będzie jedna z najlepszych płyt Andrzeja :) czekamy do piątku i zaczynamy nałóg zwany katowaniem płyty :D hahah

odpowiedz

Ocena: +6 [6]
~Paulina [2012-01-13 19:59]

Nasz artysta jest tylko Jeden ! :)) I to będzie piękna płyty, już jest ! Co prawda nie znamy jej całej, ale, bez żądnego ale mogę powiedziec, że przeogromnie mi się podoba !! ;)

odpowiedz