szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Ania Teliczan

Ania Teliczan


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2012-01-16
 • Wytwórnia: Sony Music
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  3.81 /5
  [64 głosów]

  Oceń:


Choć pochodząca z Ostródy wokalistka nie zwyciężyła w "Mam Talent", wszystkim zapadła w serca. Skromnością, urodą, ale przede wszystkim odważnymi interpretacjami - jak choćby "Rehab", która przyniosła jej miano "polskiej Amy Winehouse".


Pakowanie Teliczan do takiej szufladki byłoby jednak niesprawiedliwe. Bo choć potrafi swingować jak niegrzeczna Amy, umie i lubi też śpiewać lirycznie i prosto. Pewnie dlatego debiutancki album wokalistki - zatytułowany po prostu "Ania Teliczan" - pięknie łączy te dwie tradycje. Z jednej strony najczystszej postaci rock'n'rolla, ale też r'n'b i podszyty jazzem anglosaski pop, z drugiej polską piosenkę estradową. Ten pierwszy żywioł pomógł Ani opanować Troy Miller, producent płyty (na co dzień perkusista i współpracownik m.in. Marka Ronsona, Macy Grey, Adele, czy nieodżałowanej Amy Winehouse, przy jej dwóch płytach). Jak poruszać się w tym drugim świecie, Teliczan mogła się dowiedzieć od Seweryna Krajewskiego, na którego ostatnim albumie gościnnie zaśpiewała. Debiut fonograficzny na płycie króla polskiej piosenki - takie rzeczy nie zdarzają się każdemu.

Na swoim debiucie Ania śpiewa po polsku i po angielsku, a część tekstów napisał dla niej Andrzej Piaseczny. Sama też sięgnęła po długopis. Tak, napisałam dwa i pół tekstu - śmieje się. - Oczywiście, żeby napisać tekst, trzeba nie tylko potrafić to robić, ale i mieć coś do powiedzenia, więc choć to są proste rzeczy, dla mnie są naprawdę ważne. Myślę, że w przyszłości będę pisała więcej. Będę próbowała. To bezpretensjonalne, przebojowe piosenki, które połączą pokolenia i fanów muzyki o najbardziej odmiennych gustach.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~jo [2012-02-22 17:13]

uwielbialam ją w tym programie i mialam nadzieję, że wygra. Fajnie, że wydała plytkę.

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
sebastian89^ [2012-01-24 13:35]

Świetna płyta.Piosenka "One True Lover" przypomina lata świetności grupy ABBA.Brzmienie at 60-tych i 70-tych jest świetne.

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~elka [2012-01-21 00:15]

Nie moglam sie juz doczekac na jej plyte! Superrrrr!

odpowiedz