szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Here And Now

Nickelback


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-11-21
 • Wytwórnia: Roadrunner Records
 • Dystrybutor: Warner
 • Gatunki: Rock
 • Czas: 39:42
 • Ocena ogólna:

  4.64 /5
  [44 głosów]

  Oceń:


Kanadyjski Nickelback jak mało który zespół na świecie potrafi skrzyżować rockową drapieżność z delikatnym, romantycznym urokiem rockowej ballady oraz z poruszającymi melodiami, których nie sposób zapomnieć. Dowodzi tego już po raz siódmy.


Światem wstrząsają kryzysy, w show-biznesie także nie brakuje rozmaitych tąpnięć, lecz kanadyjski kwartet pozostaje niewzruszony na żywioły. Ze spokojem tworzy to, co od lat potrafi doskonale, co dało mu miliony sprzedanych płyt i popularność na całym świecie. Chad Kroeger (śpiew, gitara), jego brat Mike (gitara basowa), Ryan Peake (gitara) i Daniel Adair (perkusja), jak słychać w każdej minucie krążka "Here And Now", w ogóle nie poddali się ogólnoświatowej nerwowości i pesymizmowi. Inaczej pisząc - jeśli chcesz się poczuć lepiej, a twoim ulubionym gatunkiem muzyki jest melodyjny rock, to siódme dzieło kanadyjskiej kapeli jest właśnie dla ciebie! Nieprawdopodobna energia, sączący się z utworów entuzjazm, a do tego bardzo zróżnicowane piosenki. Czegóż chcieć więcej?!

Jedenaście piosenek zostało nagranych w należących do Chada Mountain View Studios nieopodal Vancouver. Płytę promują dwa single - "When We Stand Together" oraz "Bottoms Up", które zdążyły już porządnie namieszać na listach za Oceanem. "W końcu chodzi zawsze tylko o to, aby ludzie mogli posłuchać dobrych piosenek. Piosenek, przy których będą się dobrze czuć. Tworzenie takich jest u nas wrodzone" - zapewnia Ryan Peake.

Gitarzysta wie, że w niektórych numerach słychać echa dawnych przebojów Nickelback, lecz zaznacza, że wraz z kolegami tym razem zaskakują najmocniej w karierze. "Nie można podążać za jedną modą, bo za jakiś czas okaże się, że jesteś już muzealnym eksponatem, zamkniętym w konkretnej gablocie. My na szczęście nigdy nie daliśmy się w niej zamknąć. Do tego mamy najbardziej lojalnych fanów na świecie".

Wspomnianych przez Ryana fanów do sięgnięcia po "Here And Now" namawiać nie trzeba. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji słyszeć Nickelback, może zacząć od siódmego krążka i stopniowo cofać się do wcześniejszych produkcji. Tylko czy jest ktoś taki, kto nie słyszał nigdy flagowych okrętów kanadyjskiej kapeli, jak "How You Remind Me" i "Photograph"?!

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~szafran [2013-01-26 21:32]

Podoba mi się tylko When we stand together z tej płyty :) według mnie to jedyna trafna piosenka.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~here and now [2012-02-12 20:24]

płytka jest ok:)) niech Nickelback przyjedzie do nas ............................

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
karolaa1238 [2011-12-23 22:27]

cudowna płyta, Nickle jak zwykle w dobrej formie, a utwory brzmią doskonale : !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~rush0123 [2011-12-19 12:45]

Dobra rockowa płyta.Oczywiście nie ma tu ekstrawagancji ale jest mnóstwo pozytywnego czadu!

odpowiedz