szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Cinema Songs/As Day Follows Night

Sarah Blasko


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-11-14
 • Wytwórnia: MJM Music PL
 • Gatunki: AlternatywnaRock
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [1 głosów]

  Oceń:


Specjalne wydawnictwo zawierające EP "Cinema Songs" oraz płytę "As Day Follows Night" australijskiej artystki Sarah Blasko. Ten unikatowy, limitowany zestaw jest dostępny tylko w Polsce, od 14 listopada 2011 roku, w cenie jednej płyty.


Sarah Blasko - niezwykle utalentowana australijska piosenkarka, miała już szansę zaprezentować się polskiej publiczności. Jesienią ubiegłego roku zadebiutowała w Europie albumem - "As Day Follows Night". Płyta to elegancki i inteligentny zbiór piosenek, rozdzierających serce i dających nadzieję. Można tu znaleźć elementy folku i jazzu, z rzadko spotykanym instrumentarium, usłyszeć inspiracje twórczością Henry’ego Mancini, Ennio Morricone czy Talking Heads, osobliwą perkusję, odważne aranżacje no i przede wszystkim zadziwiająco urzekający wokal, kameralny, nieziemski.

"As Day Follows Night" to najlepiej sprzedająca się płyta Sarah. Otrzymała za nią nagrodę Album Of The Year by Triple J, przyznawaną przez największą sieć radiową w Australii oraz była nominowana w pięciu kategoriach do australijskiej nagrody ARIA (Sarah zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki). To jej najbardziej liryczny album, muzycznie bardzo prosty, ale poruszający najgłębsze emocje. Płyta "As Day Follows Night" zebrała wiele bardzo pozytywnych recenzji i zyskała wielu nabywców, wiec artystka postanowiła przyjechać jesienią tego roku do Europy aby zagrać kilkanaście koncertów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Sarah wystąpiła z recitalem na antenie radiowej Trójki. Tegorocznej trasie towarzyszyło wydanie w Europie EP’ki "Cinema Songs", która w Australii ukazała się w 2009 roku. Płyta zawiera 5 słynnych piosenek filmowych, w bardzo osobistej i niepowtarzalnej wersji Sarah Blasko. Prócz proponowanej rozgłośniom radiowym piosenki "Xanadu" z filmu pod tym samym tytułem, na płycie znajdziemy:
"Seems Like Old Times" (Annie Hall)
"Something Good" (The Sound Of Music)
"Maybe This Time" (Cabaret)
"Out Here On My Own" (Fame)

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!