szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Mój Big-Bit

Ania Rusowicz


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-10-21
 • Wytwórnia: Universal Music Polska
 • Gatunki: Rock
 • Ocena ogólna:

  4.31 /5
  [35 głosów]

  Oceń:


Debiutancki solowy album Ani Rusowicz, córki Ady Rusowicz oraz Wojciecha Kordy. Produkcją płyty wspólnie z wokalistką zajął się Kuba Galiński.


Na album trafiły nagrania zarówno z repertuaru mamy i jej zespołu Niebiesko-Czarni, jaki i autorskie kompozycje Ani.

Krążek promował utwór "Ślepa miłość". Do kolejnego singla, "Ja i Ty" powstał teledysk, w którym zagrał Lesław Żurek. Wideo zrealizowano w stylowym, warszawskim Och-Teatrze. Reżyserii teledysku podjął się Jan P. Matuszyński, a zdjęcia wykonał Kacper Fertacz. Za produkcję obrazu odpowiada Film Fiction.

- Debiutancki solowy album Ani Rusowicz już w tytule nie pozostawia niedopowiedzeń: to faktycznie jest precyzyjna rekonstrukcja stylu sprzed ponad czterech dekad, a ducha przywoływanych czasów podkreślają oldskulowe solówki gitary i organów - recenzował Mirosław Pęczak na łamach "Polityki". - Na płycie mamy sześć przebojów śpiewanych kiedyś przez Adę Rusowicz z Niebiesko-Czarnymi i sześć autorskich kompozycji Ani utrzymanych w klimatach bigbitowych. To nie tyle rekonstrukcja, co rewitalizacja - dynamiczna, liryczna i niebywale ekscytująca.

W nagraniach płyty udział wzięli Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski. Gościnnie pojawiła się Ania Dąbrowska, którą można usłyszeć w numerze "Babskie Gad-Anie".

- Połowa piosenek to moje kompozycje i teksty, a sześć stanowią utwory mamy, z których większość skomponował dla niej Czesław Niemen, gdy jeszcze byli narzeczeństwem - opisuje dzieło sama wokalistka. - Nie odtwarzam ich, nie robię z nich coverów, ale próbuję połączyć tamte czasy z czymś nowoczesnym. To hołd złożony mamie. Wiem, że odkryłam swoją drogę, choć przez całe lata próbowałam na siłę od niej uciec. Ale prawda jest ukryta w tym, co dostałam od mamy, w genach, głosie, podobnej wrażliwości. Ja to mam. Płyta nie jest jednak nostalgiczna, bo sięgnęłam po utwory raczej bigbitowo-imprezowe.

Za płytę wokalista otrzymała siedem nominacji do Fryderyków m.in. w kategoriach album roku pop, wokalistka, debiut roku oraz autor roku.

W planach jest reedycja debiutanckiego albumu. Zestaw uzupełni koncertowe DVD. Wydawnictwo live wypełni zapis koncertu, jaki wokalistka dała w studiu imienia Agnieszki Osieckiej 19 lutego 2012 roku.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~basia [2012-04-27 04:43]

pani Anno..więcej Kordy proszę..na przykład...na betonie kwiaty nie rosną !!! znakomity kawałek i dzisiaj ! albo ten słynny Jego walc...

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~wojtekczerski@wp.pl [2012-02-28 15:16]

Kochałem Niebiesko-czarnych przez Twoją mamę i W.Kordę , kiedyś kiedy byli w moim misteczku na t.zw. chałturce dostałem całusa zamiast autgrafu TO BYŁO CUDOWNE

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
cel-cia [2012-02-21 23:39]

Nic dodać,nic ująć.Cała prawda! Życzę sukcesów. Anno tylko błagamy - nie zostań następną celebrytką,bo oni Ciebie zepsują i zeżrą.

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~ann [2011-11-12 13:21]

Moze bedzie jedna z nielicznych piosenkarek o wyszukanym smaku, delikatnosci i swiezosci na polskim rynku - witamy.

odpowiedz