szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Requiem dla Wojaczka

Fonetyka


  • Ocena ogólna:

    4.88 /5
    [8 głosów]

    Oceń:


Pół roku po wydaniu debiutanckiej EP-ki doczekaliśmy się obiecanego pełnometrażowego albumu Fonetyki. Na "Requiem dla Wojaczka" znalazło się 12 tekstów poety Rafała Wojaczka oprawionych w charakterystyczną muzykę zespołu.


Jest to płyta pełna nostalgicznych synth-rockowych dźwięków z polskim tekstem na pierwszym planie. Trudno zakwalifikować formację do któregokolwiek z głównych nurtów, ale pobrzmiewają na tej płycie wpływy zespołów lat 80-tych. Charakterystycznym brudnym gitarowym riff-om zatopionym w dźwiękach syntezatora nadaje rytm akustyczna i elektryczna perkusja. Wynik pracy Przemka Wałczuka i Daniela Zaklikowskiego, będących autorami muzyki, jest daleki od „krainy łagodności”, z jaką kojarzona jest w Polsce forma „poezja + muzyka”. Ten odważny styl okazuje się pasować do przesiąkniętych erotyką, lękami i depresją tekstów Wojaczka.

"Requiem dla Wojaczka" to album z przekazem, będzie to dobra muzyczna lektura dla tych, którzy cenią sobie dobry tekst i prostą, ale niebanalną muzykę. Album promuje singiel „Dla Ciebie piszę miłość”, do którego czarno-biały obraz zrealizował Jacek Kościuszko (twórca teledysków m.in. T. Love i Kultu). Fonetyka, jak deklarują członkowie zespołu, nie ma managera, zajmuje się swoimi sprawami samodzielnie. Płyta została wydana przez należącą do wokalisty niezależną wytwórnię Fonokom, zajmującą się również zarządzaniem prawami do twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Dystrybucji albumu podjął się Universal Music Polska.

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!