szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Capacity

Krzysztof Herdzin


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-09-05
 • Wytwórnia: Polskie Radio SA
 • Gatunki: Blues/Jazz
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [1 głosów]

  Oceń:


5 września 2011 roku miała premierę nowa jazzowa płyta Krzysztof Herdzin Trio "Capacity". Wydawcami albumu są Polskie Radio S.A. i Licomp Empik Media.

Krzysztof Herdzin, jeden z najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce: kompozytor, dyrygent, aranżer, pianista, wykładowca akademicki czy producent muzyczny, mający na koncie udział w ponad 150 płytach, laureat Platynowych i Złotych Płyt, autor orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, obracający się we wszystkich muzycznych stylistykach od popu przez jazz do muzyki klasycznej, po 5 latach zdecydował się nagrać płytę jazzową w najbardziej korzennym składzie straight-ahead trio, czyli fortepian, kontrabas, perkusja.

Obecnie członkami tej formacji, obok Krzysztofa Herdzina są wybitny polski perkusista, od lat lider większości rankingów jazzowych drummerów, wśród bębniarzy postać już niemal legendarna: Cezary Konrad oraz basista nieco młodszego pokolenia, ale mający już na koncie współpracę m.in. z Patem Methenym (warszawskie koncerty zespołu Anny Marii Jopek „Upojenie” 2001), ponad 70 sesji płytowych oraz nagrodę Fryderyk 2011 za jazzowy debiut fonograficzny: Robert Kubiszyn.

Płyta „Capacity” zawiera 6 kompozycji, w tym jedną nie napisaną przez Herdzina: otwierający krążek „Prayer For El Salvador” Russella Ferrante, pochodzącą z płyty „Spin” zespołu Yellowjackets. Muzyka znajdująca się na albumie stanowi połączenie jazzowej wizji lidera z otwarciem na kreację wnoszoną przez pozostałych muzyków. Próbując zaszufladkować można określić ją nowocześnie interpretowanym, klasycznym, akustycznym, ale synkretycznym jazzem. Ponieważ Herdzin, Kubiszyn i Konrad znają się i współpracują od wielu lat w najróżniejszych składach, muzycznych stylach i sytuacjach ich muzyczne porozumienie i wzajemna inspiracja odbywa się na poziomie pozazmysłowym, wręcz intuicyjnym. Płyta została nagrana „live” w studiu Sound and More w czasie jednej (!) sesji, 2 czerwca tego roku.

Płyta na terenie Polski będzie w sprzedaży wyłącznie w salonach Empik, w sklepie internetowym www.empik.com oraz w sklepie internetowym Polskiego Radia: www.sklep.polskieradio.pl

Krzysztof Herdzin - fortepian
Robert Kubiszyn - gitara basowa, kontrabas
Cezary Konrad - perkusja

Wszystkie kompozycje Krzysztof Herdzin, oprócz "Prayer For El Salvador" Russell Ferrante
Aranżacja, produkcja - Krzysztof Herdzin
Realizacja - Rafał Smoleń
Nagrano w studiu Sound And More w Warszawie, 02.06.2011
Producent wykonawczy - Jerzy Szczerbakow

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!