szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Nowe orientacje

Half Light


  • Ocena ogólna:

    5 /5
    [12 głosów]

    Oceń:


W 2011 roku mija nie tylko 30 lat od powstania Republiki, ale również 10 lat od śmierci jej lidera - Grzegorza Ciechowskiego. W związku z tym toruński zespół Half Light postanowił przypomnieć pierwsza płytę Republiki - "Nowe sytuacje", ponownie nagrywając umieszczone tam kompozycje.


Nasze instrumentarium pozwala zaprezentować te utwory w zupełnie innych, elektronicznych wersjach. Choć linie wokalne pozostaną w stylu republikańskim, to jednak fani Republiki mogą być mocno zaskoczeni całością - opowiadają członkowie Half Light.

Zwiastunem nadchodzącej płyty jest teledysk nagrany do pierwszego singla „Halucynacje”.

Płyta grupy Half Light „Nowe orientacje” ukazuje się 29 sierpnia 2011 roku w dniu urodzin Grzegorza Ciechowskiego. Natomiast już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży na portalu Muzodajnia.pl. Warto dodać, że zespół Half Light zaproponował słuchaczom niecodzienną okazję. Każdy, kto złożył zamówienie na zakup albumu do 30 czerwca 2011 roku na stronie www.mjmmusic.pl, otrzyma w dniu premiery płytę z wypisanym we wkładce płyty własnym imieniem i nazwiskiem.

Grupa muzyczna Half Light powstała w maju 2009 roku z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. 20.10.2010 roku ukazał się debiutancki krążek „Night In The Mirror”. Album promowały takie single jak „Take My Hand” oraz „My Mary”. Były one emitowane w wielu stacjach radiowych, m.in.: Polskie Radio Program 3, Polskie Radio Program 1, Polskie Radio PIK (singiel „Take My Hand” ponad 20 tygodni na Liście Przebojów), Radio Łódź, Radio Gra i wielu innych. Utwory wielokrotnie pojawiły się również na prestiżowej Polish Airplay Chart - cotygodniowej liście najchętniej granych piosenek przez stacje radiowe oraz telewizje muzyczne w Polsce. Płyta „Night In The Mirror” zebrała wiele pozytywnych recenzji w naszym kraju, ale również poza jego granicami m.in. na portalach niemieckich, szwedzkich, belgijskich, rosyjskich oraz azjatyckich.

  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!