szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

Chico & Rita

VA


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-04-26
 • Premiera w Polsce: 2011-06-27
 • Wytwórnia: Sony Music
 • Dystrybutor: Sony Music
 • Gatunki: FilmowaBlues/Jazz
 • Ocena ogólna:

  5 /5
  [16 głosów]

  Oceń:


Album z muzyką do filmu „Chico & Rita” zdobywa coraz więcej międzynarodowego uznania. Podczas Lizbona Animation Festival wyróżniony został nagrodą Monstra Award w kategorii najlepszy soundtrack.


Album trafił na listę Top 5 najlepiej sprzedających się albumów w Hiszpanii. Ostatnio film „Chico & Rita” zdobył nagrodę Goya w Hiszpanii w kategorii najlepszy film animowany.

W maju płyta „Chico & Rita” ukazała się nakładem Sony Music we Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, we Włoszech, Portugalii, Norwegii, Turcji, Szwajcarii, Rosji, Niemczech i na Tajwanie. W Ameryce Łacińskiej album będzie dostępny w Argentynie ,Meksyku i Kolumbii. Polska premiera tego niesamowitego albumu zapowiadana jest na 27 czerwca.

„Chico & Rita” to animowany film w reżyserii Fernando Trueby ze wspaniałą muzyką Bebo Valdésa, którego akcja dzieje się na początku lat 50-tych na Kubie, w Paryżu i Nowym Jorku.

Opinie o muzyce z filmu pełne są pozytywnych emocji. Oto kilka z nich: "Najlepszy soundtrack jazzowy jaki został wydany"(Metropoli), "Jeden z najlepszych filmów o muzyce jazzowej, jakie kiedykolwiek stworzono. To film, który jest bardziej prawdziwy i bardziej emocjonalny niż inne"(Film Comment),"Najlepsza muzyka tego roku"("The Observer"), " Nieskazitelne arcydzieło "(Time Out) ", „Wspaniały hołd dla kina, muzyki i miłości"("El Mundo"), "Absolutnie wyjątkowy "(Metropoli), " Czysta przyjemność "(ThomsonOnHollywood),"Najlepsze 90 minut , które spędziłem w kinie w tym roku"(Daily News Egypt ).

Soundtrack do filmu “Chico & Rita” jest muzyczną podróżą sentymentalną w lata 50-te, która zabiera słuchacza do słynnego klubu Tropicana w Hawanie , do klubu Pleyel w Paryżu, do klubów Radio City Music Hall , Village Vanguard i Palladium w Nowym Jorku.

Muzyka do filmu Chico & Rita przygotowana została przez fenomenalnego pianistę Bebo Valdésa i współpracujących z nim muzyków. Utwory , które znalazły się na albumie wykonują między innymi: Bebo Valdés (Chico), Idania Valdés (Rita), Freddy Cole (Nat King Cole), Jimmy Heath (Ben Webster), Michael Phillip Mossman (Dizzy'ego Gillespie), Amadito Valdés (Tito Puente), German Velasco (Charlie Parker), Yaroldi Abreu (Chano Pozo) , Pedrito Martínez (Miguelito Valdés).

Na płycie znalazło się kilka utworów Bebo Valdésa : “Cachao creador del mambo”, “Blues for Andre (Bebo’s Blues)”, “Con poco coco”. Znajdziemy tu również utwory skomponowane przez tak znanych artystów jak: Consuelo Velasquez (Bésame mucho), Igor Stravinsky (the Allegro Moderato included on Ebony Concerto), Bud Powell (Celia), Álvaro Carrillo (Sabor a mí), Leonard Bernstein (On the Town), George & Ira Gerswhin (Fascinating Rhythm), Moisés Simmons (El manisero), Herman Hupfeld (As Time Goes By), Chano Pozo (Tin Tin Deo), Carlos Vidal (Chano Pozo), Cole Porter (Love For Sale), Hoagy Carmichael (Stardust), Tito Puente (Mambo Herd) and José White (La bella cubana).

"Nie musisz być ekspertem od historii muzyki kubańskiej i amerykańskiego jazzu, aby ucieszył cię ten film i ta muzyka ", mówi o Chico & Rita hiszpański reżyser Fernando Trueba.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!