szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy

więcej o...

Dada

Blue Cafe


 • Nośnik: CD
 • Data wydania: 2011-04-11
 • Wytwórnia: Universal Music Polska
 • Gatunki: Pop
 • Ocena ogólna:

  4.67 /5
  [6 głosów]

  Oceń:


Płyta DaDa to zupełnie nowa propozycja zespołu Blue Café. Zespół, który przez ostatnie lata nie schodził ze szczytu polskiej sceny muzycznej, wraca z nowym, piątym albumem...innym, a jednak w doskonale rozpoznawalnym stylu kompozytora i producenta Pawła Ruraka-Sokala oraz niezwykle charyzmatycznej wokalistki Dominiki Gawędy.


Na płycie znajdzie się bardzo nowocześnie brzmiący materiał. „Płyta Dada to głównie utwory dynamiczne- mówi Paweł Rurak-Sokal, przy których..... nie możesz siedzieć, musisz wstać i poddać się muzyce (uśmiech) , a energetyczny wokal Dominiki wprowadzi Cię w różne zakamarki Twoich emocji- jednym słowem to Nowe Blue Café i to nie tylko w wydaniu muzycznym. Nowa płyta to również nowy wizerunek zespołu”

Na płycie znajdzie się znacznie więcej polskich tekstów niż na poprzednich albumach, są bardzo różnorodne, poruszają wiele tematów. Teksty są autorstwa Dominiki Gawędy oraz kilka z nich Anny Saranieckiej. „Wszystkie mają w sobie mega energię i siłę- mówi Dominika- nawet te bardziej nostalgiczne. Chciałam żeby teksty na tej płycie nie były tylko o miłości, ale też o tym żeby być tylko i wyłącznie sobą w każdej sytuacji, nie bać się życia i zawsze żyć jego pełnią, o marzeniach i o ogromnej wewnętrznej sile, która jest w każdym z nas. Są też teksty, które obnażają ludzką naturę i czasy, w których żyjemy, oraz teksty bardzo lekkie, dynamiczne i zabawowe, które w połączeniu z muzyką dają po prostu mieszankę wybuchową:-)”.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~angela91 [2011-08-31 20:26]

Znakomita płyta... najlepsza, jaką słyszałam od dawna - niby znajoma, poruszająca jakieś głęboko ukryte struny w duszy... ale jednocześnie zupełnie nowatorska i oryginalna. Zaryzykuję stwierdzenie, że na polskim rynku nie było jeszcze takiej płyty... Dziękuje Wam za nią...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Kamil [2011-08-31 19:45]

Rzeczywiście zupełnie nowa propozycja - bardzo dobra płyta. o czym niech świadczy fakt, że katuję ją bez przerwy w swoim Winampie ;) Absolutnie każda piosenka mi się podoba, ale najbardziej uwielbiam "Dada", "Noheo", "We shine", no i oczywiście tytułową "Buenę". Trzymam kciuki za platynę, bo jak najbardziej zasłużyli :-)

odpowiedz